آماده سازى ۱۷۰ فیلم سینمایی روز دنیا برای نوروز ۱۴۰۲

 آماده سازى ۱۷۰ فیلم سینمایی روز دنیا برای نوروز ۱۴۰۲

FTD ،آماده سازى ۱۷۰ فیلم سینمایی روز دنیا برای نوروز ۱۴۰۲

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید


آماده سازى ۱۷۰ فیلم سینمایی روز دنیا برای نوروز ۱۴۰۲

محسن برمهانی در جریان بازدید از عملیات دوبله آثار نوروزى رسانه ملى گفت: با آن که اخیرا بازار جشنواره فیلم برلین اجازه حضور سازمان صداوسیما را در این بازار نداد و همین امر تا حدودی شناسایی و خریداری فیلم ها را برای رسانه با محدودیت مواجه می کند اما این مشکل را از روش های دیگر و با شناسایی آثاری که شاید غرب دوست ندارد در این بازارها باشد حل می کنیم تا بتوایم از آثار جدید استفاده و بهره برداری کنیم و صداوسیما برای تامین و آماده سازی آثار دوبله شده خارجی محدودیت و معذوریتی ندارد. 

معاون سیما با اشاره به روند رو به رشد پخش آثار سینمایی جدید برای ایام نوروز طى سال هاى اخیر، گفت: شبکه های سیما، نوروز ۱۴۰۲ حدود ۱۷۰ فیلم سینمایی جدید و جذاب را در جدول پخش نوروزى خواهند داشت.

برمهانی با بیان اینکه رسانه ملی در ایام نوروز کارهای زیادی تدارک دیده است، تصریح کرد: این ۱۷۰ فیلم از ۳۰ کشور دنیا برای ایام نوروز برای مردم عزیز کشورمان در نظر گرفته شده که اغلب آن ها تولید سال ۲۰۲۲ و در گونه هاى مختلف است.
معاون سیما ادامه داد: امسال از کشورهایی همچون شرق آسیا و کشورهای آفریقایی که آداب و فرهنگ شان کم تر مورد توجه بوده فیلم و آثار فرهنگی تامین شده است.
وی با اشاره به تلاش شبانه روزی و خالصانه هنرمندان واحد دوبلاژ سازمان خاطرنشان کرد: بعد از ایام کرونا به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی با هدف حفظ سلامتی همکاران، مدت زمان عملیات دوبله اثار افزایش یافته است.البته با احیاى استودیوهایی که کمتر در آنها کار می‌شد واحد دوبلاژ فعال‌تر شده است و با تلاش همکاران این واحد، امسال طبق آمار رشد ۲۸ درصدی در حوزه دوبلاژ را شاهد هستیم.
وى ادامه داد:دوبلاژ در ساختار سازمان صداوسیما یک کار غیر محتوایی دیده می شد. اما هم اکنون مدیریت آن ذیل اداره کل تامین و رسانه بین الملل قرار گرفته و این به معنی آن است که اصالت را به محتوا و هنر داده ایم که نوید آثار باکیفیت تری را می دهد و همچنین باعث می شود پیشکسوتان عرصه دوبله و سرمایه های انسانی ما تکریم بیش تری شوند.
برمهانی همچنین از خرید آثار سینمایی امسال جشنواره فیلم فجر خبر داد و گفت: معمولا بعد از اتمام جشنواره، رایزنی برای خرید و پخش آثار سینمایی برای ایام نوروز از قاب تلویزیون صورت خواهد گرفت و امیدواریم در تعامل با سینماى ایران به نتایج مطلوب دست یابیم.
معاون سیما درباره حضور امسال سیما در بازار چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نیز گفت:حضور امسال به لحاظ درآمدزایی برای رسانه ملی در طی پنج شش سال اخیر بی نظیر بوده که در مرحله نهایى شدن قراردادها است.
محسن برمهانی همچنین درباره بازگشت برنامه های برند به آنتن تلویزیون، گفت: این که رسانه ملی برنامه های مطرح خود را از دست بدهد جزء سیاست های تلویزیون نیست و سازمان صداوسیما هیچگاه نخواسته است بِرند خود را از دست بدهد.                                                
 وی همچنین  درباره آخرین وضعیت سریال‌های «موسی» و «سلمان فارسی» گفت: در حال حاضر روند لازم برای این سریال‌ها پیش می‌رود و مى توانیم نوید پایان تصویربرداری فصل بیزانس سریال سلمان تا اخر امسال را بدهیم.
گفتنی است در بازدید امروز محسن برمهانی از روند دوبله آثار نوروز ۱۴۰۲ تلویزیون، محمد غلامرضایى مدیرکل تامین و رسانه بین الملل، فرشید شکیبا سرپرست واحد دوبلاژ، سعید سلطانى مشاور اجرایى و مدیر دفتر معاونت و حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومى سیما حضور داشتند.
معاون سیما پس از این بازدید، نشستى صمیمانه با دوبلورهاى پیشکسوت هم داشت و ضمن شنیدن دغدغه ها و مسائل آنان، به حوزه هاى مربوطه دستور پیگیرى تا حل موضوع را داد.

مهدی مقصودی

3 نظرات

  • ….

  • با سلام و وقت بخیر
    متأسفانه مدتی است که جدول پخش شبکه نمایش دچار مشکل شده است، اگر FTD در کانال تلگرام و سایت جدول پخش روزانه شبکه نمایش را قرار دهد ممنون خواهیم شد.
    امیدواریم برای نوروز امسال نیز همانند گذشته اپلیکشنی در نظر گرفته شود.
    با تشکر فراوان

  • تلویزیون حتی ۳۰۰،۰۰۰ تا هم فیلم پخش کنه، مخاطب نمی‌گیره. قطعا یه مشت فیلم به درد نخور پخش میشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.