بزرگ کردن سینه با عمل

 بزرگ کردن سینه با عمل

بزرگ کردن سینه به عنوان ماموپلاستی نیز شناخته می شود. این یک روش جراحی زیبایی انتخابی است که برای بزرگ کردن یا ایجاد تقارن سینه ‌های شما طراحی شده است. بزرگ کردن سینه می تواند از طریق تزریق چربی از ناحیه ای از بدن شما یا معمولاً از طریق جراحی پروتز  سینه انجام شود.

نامزد های دیگر جراحی سینه  شامل افرادی هستند که می خواهند تعادل تناسب بدنی خود را یکسان کنند. به عنوان مثال، فردی که سینه های کوچکتر و باسن بزرگ تری دارد ممکن است بخواهد سینه های خود را بزرگ کند. افرادی که سینه های نامتقارن دارند نیز ممکن است بخواهند اندازه سینه های خود را از طریق بزرگ کردن یکسان کنند. نامزدهای دیگر شامل افرادی هستند که سینه‌ هایشان آن طور که انتظار می ‌رفت رشد نکرده است.

انواع روش های عمل سینه برای بزرگ کردن سینه

دو نوع روش اصلی بزرگ کردن سینه وجود دارد:

بزرگ کردن سینه با پروتز سینه و بزرگ کردن با تزریق چربی

در این دو دسته، چندین گزینه مختلف وجود دارد که بر اساس اینکه می‌خواهید سینه ‌هایتان چگونه به نظر برسد و چه احساسی داشته باشید، وجود دارد. برخی از پروتزهای سینه فقط برای سنین خاص مورد تایید FDA هستند. مهم است که به طور کامل درباره مزایا و معایب هر گزینه تحقیق کنید و بدانید که مزایا و معایب آن ‌ها چیست و قبل از انتخاب جراحی بزرگ کردن سینه، با یک جراح پلاستیک دارای مجوز صحبت کنید.

پروتز سینه رایج ترین نوع بزرگ کردن سینه است. گزینه های ایمپلنت سینه عبارتند از:

 • پروتز سینه نمکی: این ایمپلنت ها با نمک استریل (آب نمک) پر می شوند. اگر ایمپلنت در داخل سینه شما شکسته شود، بدن شما این نمک را جذب کرده و به طور طبیعی از شر آن خلاص می شود.
 • پروتزهای سینه نمکی ساختاریافته: این ایمپلنت ها با نمک استریل (آب نمک) پر شده اند و دارای ساختار داخلی هستند که به ایمپلنت کمک می کند طبیعی تر شود.
 • پروتز سینه سیلیکونی: این پروتزها از ژل سیلیکون ساخته شده اند. اگر ایمپلنت مخدوش شود، ژل ممکن است در پوسته خود بماند یا به سینه شما نشت کند. اگر از ایمپلنت های سیلیکونی استفاده می کنید، ممکن است مجبور شوید به طور منظم به جراح پلاستیک خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که ایمپلنت های شما به درستی کار می کنند.
 • ایمپلنت های سینه با ثبات فرم: این ایمپلنت ها از ژل سیلیکونی ضخیم تر ساخته شده اند و از ایمپلنت های محکم تر هستند. ایمپلنت های سینه با ثبات فرم نیاز به برش جراحی طولانی تری در پوست شما دارند.
 • پروتز سینه گرد: این پروتزها معمولا سینه ها را پرتر نشان می دهند. از آن جایی که ایمپلنت‌ ها سرتاسر گرد هستند، اگر از جای خود بچرخند معمولاً ظاهر سینه شما را تغییر نمی‌دهند.
 • پروتز سینه صاف: این ایمپلنت‌ ها نرم‌ ترین حس را در بین انواع مختلف پروتز دارند. پروتز سینه صاف معمولا باعث می شود حرکت سینه طبیعی تر از سایر ایمپلنت ها به نظر برسد.
 • بزرگ کردن سینه با تزریق چربی:
 • در روش بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، جراح شما از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه دیگری از بدن و سپس تزریق آن چربی به سینه ها استفاده می کند. این نوع بزرگ کردن سینه معمولا برای افرادی است که خواهان افزایش نسبتا کمی در سایز سینه خود هستند. در بیشتر موارد، جراح شما بافت چربی را از یکی از مناطق زیر می گیرد:
 • شکم
 • پهلوها (کناره ها و قسمت پایینی شکم).
 • ران های شما

عمل بزرگ کردن سینه چگونه انجام می شود؟

در بزرگ کردن سینه، یک ایمپلنت یا چربی از بدن شما با جراحی در پشت هر یک از سینه ها قرار می گیرد. ایمپلنت ها یا پشت ماهیچه های قفسه سینه یا پشت بافت سینه های طبیعی شما قرار می گیرند. این کار می تواند اندازه سینه شما را یک فنجان یا بیشتر افزایش دهد.

شما می توانید یک پروتز سینه کانتور یا گرد انتخاب کنید. مواد ایمپلنت برای افزایش اندازه سینه ‌ها و همچنین شکل دادن به قسمت‌ هایی که ممکن است قبلاً احساس «خالی بودن» داشته باشند، کار می کند.

به خاطر داشته باشید که عمل بزرگ کردن سینه مانند لیفت سینه نیست. لیفت برای اصلاح افتادگی سینه ها عمل می کند.

ایمپلنت ها عموماً مواد نرم و انعطاف پذیر ساخته شده از سیلیکون هستند که با نمک یا سیلیکون پر شده اند. در حالی که در مورد استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی اختلاف نظر وجود دارد، اما هنوز هم در بین افرادی که جراحی بزرگ کردن سینه را انتخاب می کنند، محبوبیت زیادی دارند.

تزریق چربی در سینه‌ها

تزریق چربی به سینه به زنان این امکان را می دهد که سینه های خود را به طبیعی ترین شکل ممکن پر کرده و کانتور کنند. برای خانم هایی که می خواهند سینه های خود را بزرگ کنند و همچنین دارای چربی اضافی در جای دیگر بدن هستند ایده آل است. برای به دست آوردن نتایج خوب از تزریق چربی، سینه های شما باید از قبل فرم و رنگ پوست خوبی داشته باشند و باید توجه داشته باشید که فقط افزایش اندکی در حجم مشاهده خواهید کرد.

عمل بزرگ کردن سینه‌ با کاشت پروتز

اگر تصمیم به انجام جراحی بزرگ کردن سینه دارید، به احتمال زیاد آن را در یک مرکز جراحی سرپایی یا مرکز مشابه انجام خواهید داد. بیشتر اوقات، افراد می توانند همان روزی که عمل انجام می شود به خانه بروند.

این روش به احتمال زیاد تحت بیهوشی عمومی انجام می شود تا دردی احساس نکنید. دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید تا در ۲۴ ساعت قبل از عمل آماده شوید.

لیفت سینه‌ ها یا ماستوپکسی

سینه ها ممکن است به دلیل افزایش سن، بارداری و تغییرات وزن، قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و به مرور زمان آویزان شوند. لیفت سینه یا ماستوپکسی، یک جراحی برای بالا برن سینه ها ، تغییر شکل و سفت کردن آن هاست. همچنین می تواند عدم تقارن و سایر نواقص را بهبود بخشد. لیفت سینه را می توان با بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه ترکیب کرد. نتایج بلافاصله قابل توجه است، اما خطراتی وجود دارد.

لیفت سینه که ماستوپکسی نیز نامیده می شود، جراحی برای تغییر شکل و ظاهر سینه های شماست. در طی ماستوپکسی، جراح پلاستیک می تواند:

 • سینه های شما را بالاتر ببرد.
 • سینه های شما را با یکدیگر متقارن یا یکسان کند.
 • اندازه آرئول شما را کاهش دهید (ناحیه تیره اطراف نوک پستان)
 • پوست اضافی را که ممکن است در طول زمان کشیده شده باشد بردارد.
 • سینه شما را به شکلی گردتر تغییر شکل دهد.
 • بافت سینه شما را سفت کند.

جمع بندی

خواه به بزرگ کردن سینه با ایمپلنت، لیفت سینه یا تزریق چربی علاقه مند باشید، اولین قدم شما برای زیبا جلوه دادن سینه هایتان، برنامه ریزی برای مشاوره با جراح پلاستیک است. برای شروع گفتگو، همین امروز با مطب دکتر کامبیز ایزدپناه تماس بگیرید!

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.