تکمیل فنی استودیوی تلویزیونی «پلیس پایتخت»

 تکمیل فنی استودیوی تلویزیونی «پلیس پایتخت»

استودیوی تلوزیونی «پلیس پایتخت» که صبح امروز به مرحله بهره‌برداری رسید، در ماه‌های گذشته مراحل طراحی، نصب و راه‌اندازی را توسط معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی با موفقیت سپری کرد.

استودیو پلیس پایتخت صبح امروز با حضور سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت، رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری صداوسیما و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور پایتخت افتتاح شد. این در حالی است که سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس پایتخت در مورد ساخت این استودیو اعلام کرد برای ساخت این مجموعه مطالعات تطبیقی پلیس های مختلف جهان استفاده شده و کار سازه‌ای این استودیو در مساحت ۱۱۶ متر مربع انجام شد.

این در حالی است که مراحل اجرای فنی ساخت این استودیو را معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی برعهده داشته است، بر اساس اطلاعاتی که از روابط عمومی این معاونت منتشر شده است ساخت این استودیو بعد از بازدید، نیازسنجی ، کارشناسی ، طراحی پروژه و نصب و راه اندازی استودیوی تلویزیونی در ساختمان پلیس راهور با هدف ایجاد ارتباطات مستقیم با سازمان و اطلاع رسانی مناسب از طریق شبکه‌های سراسری توسط اداره کل فنی صدا و تصویر با استانداردهای سطح بالا و فرمت HD ولی با دوربین‌های پرتابل کیفیت بالا و امکان تبدیل به دوربین‌های استودیویی انجام پذیرفت.

این استودیوی چهار دوربینه طبق استاندارد فنی سازمان با فرمت HD و SD شامل تجهیزات بروز و شرایط دریافت و ارسال از طریق ارتباط فیبر نوری با سازمان تجهیز شده است که طی بازدید از محل اجرای پروژه و طرح تغییرات ساختمانی و ایجاد زیر ساخت، ارائه طرح خرید تجهیزات در سه سطح و انتخاب مناسب‌ترین حالت، آماده سازی نقشه فنی، با نصب تجهیزات داخل استودیو و رژی و تنظیم تمام تجهیزات انجام پذیرفت.

این گزارش می‌افزاید؛ استفاده از دوربین‌های پرتابل و فراهم آوردن شرایط استودیویی و کیفیت قابل قبول با توجه به منابع مالی موجود و با صرفنظر کردن از خرید دوربین‌های استودیویی گران قیمت و استفاده از تجهیزات تولید داخل و صرفه جویی در خروج ارز از کشور از ویژگی‌های پروژه است.

گفتنی است، بخش فیبرنوری اداره کل ارتباطات زمینی، لینک فیبر نوری فرستنده با توان مناسب از ساختمان پلیس راهور تا نودال پخش جدید، طراحی، نصب و اجرا شده است که راه اندازی این فیبر نوری باعث انتقال پرسرعت و با کیفیت صدا و تصویر می‌شود.

علی حسینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.