جدول پخش شبکه چهار در نوروز 1403

 جدول پخش شبکه چهار در نوروز 1403

جدول پخش شبکه چهار در نوروز 1403

به گزارش فناوری و تلویزیون دیجیتال،شبکه چهار برنامه های مختلفی را برای این ایام در نظر گرفته است.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی به آیدی FTDigital@ دنبال کنید


جدول پخش شبکه چهار در نوروز 1403

شبکه چهار برنامه های مختلفی را برای این ایام در نظر گرفته است.

چهارگاه

ویژه‌برنامه سحرگاهی شبکه چهار در ماه مبارک رمضان شامل کهن‌خوانی، مناجات‌خوانی و آوازخوانی توسط هنرمندان نواحی مختلف کشور

«چهارگاه» ویژه‌برنامه سحرگاهی شبکه چهار در ماه مبارک رمضان است که در آن حسام‌الدین سراج، استاد آواز ایرانی، محمد اسماعیل آذر، استاد شعر ایرانی، حسن بلخاری، استاد زیبایی‌شناسی و متین رضوانی، پژوهشگر حوزه موسیقی ایرانی حضور ثابت دارند و درباره گونه‌های شعر، فرهنگ و ادبیات با حضور اساتید برجسته‌ای از کشور گفتگو می‌کنند. 
کهن‌خوانی، مناجات‌خوانی و آوازخوانی توسط هنرمندان نواحی مختلف کشور از بخش‌های اصلی این برنامه است.

زمان پخش: از بامداد سه‌شنبه 22 اسفند و هم‌زمان با اولین سحر  ماه رمضان، از ساعت 3:30 تا اذان هنگام اذان صبح  و تکرار در ساعت 9:30 روز بعد

ایران ما

ترتیل خانی قرآن هر روز ساعت 15 پخش خواهد شد.

زندگی پس از زندگی

زندگی پس از زندگی تا پایان ماه مبارک مهمان پیش از افطار مهمان بینندگان شبکه چهار خواهد بود.

این برنامه فصل پنجم از مجموعه برنامه های «زندگی پس از زندگی» است که  به تهیه کنندگی و اجرای عباس موزون به روی آنتن شبکه می‌رود.

«زندگی پس از زندگی» برنامه ای است برای دقایق عرفانی پیش از افطار. این برنامه تجربیات و دریافت‌های افرادی را که «تجربه‌‌ نزدیک به مرگ» (معادل انگلیسی: Near Death Experience) یا مرگ تقریبی را داشته‌، از کالبد جسم خارج شده‌ و عالم متفاوتی را درک کرده اند، در قالب گفتگو، با بییندگان برنامه به اشتراک می‌گذارد.

فصل جدید «زندگی پس از زندگی» شامل 31 قسمت 75 دقیقه ای است و از فردا تا عید سعید فطر هر روز ساعت 17 از شبکه چهار پخش می‌شود و ساعات تکرار این برنامه نیز 1 بامداد و 12:30 (پس از اذان ظهر) روز بعد می‌باشد.

مستند یک سال روی سیاره زمین

مجموعه مستند جدید ۶ قسمتی «یکسال روی سیاره زمین _ A year on planet earth» مستندی از دسته زیست محیطی و بوم نگار، محصول سال ۲۰۲۲ کشورانگلستان است.
امتیاز کسب شده از درگاه تخصصی IMDB توسط این مستند ۸ از ۱۰ می‌باشد.

درباره مستند: در این مجموعه مستند که در بیش از ۶۰ مکان مختلف در جهان فیلمبرداری شده است ، راه های بهم مرتبط بودن زندگی و چگونگی تاثیر رویدادهای طبیعی در چهار فصل سال بر حیوانات و اقلیم جغرافیایی کره زمین بررسی و نمایش داده می شود.

این مجموعه مستند، از چهارشنبه، اول فروردین، ساعت ۱۹ در قالب برنامه (چهار سوی علم) پخش و روز بعد در ساعت ۲:۳۰ بامداد تکرار می‌شود.

همراه با فیلمخانه در نوروز

 در نوروز 1403 ، تامین برنامه شبکه چهار سیما، مجموعه ای از فیلم های سینمایی روز و مطرح جهان را تقدیم نگاه مخاطبان علاقمند به سینما می کند.  

این فیلم ها از 29 اسفند تا عید سعید فطر (به استثنا شب های قدر) ساعت 20:30 پخش و روز بعد ساعت 7 بازپخش خواهند شد.

سرزمین شعر

مسابقه شعر و شاعری مبتنی بر نقد و نظر تخصصی در حوزه شعر معاصر ایران

«سرزمین شعر» اولین رقابت جدی و مبتنی بر نقد و نظر تخصصی در حوزه شعر معاصر ایران است که در آن 64 شاعر در هشت گروه با یکدیگر به رقابت شعری می‌پردازند و اشعارشان توسط کارشناسان متخصص و بنام حوزه شعر و ادبیات مورد داوری قرار می‌گیرد. «سرزمین شعر» به تهیه کنندگی علی زارعان در 26 قسمت 70 دقیقه ای که از روزهای آخر سال تا عید سعید فطر، هر شب ساعت 22:30 از شبکه چهار سیما  پخش خواهد شد.

 ناصر فیص، علیرضا قزوه، محمد کاظم کاظمی و علی محمد مودب داوران مسابقات این برنامه هستند و محمد مهدی سیار میزبانی و اجرای برنامه را به عهده دارد.

شایان ذکر است این برنامه در شب‌های قدر و شب سال نو قالب مسابقه نخواهد داشت و در قالب محفل گفتگوی ادبی با ادیبان و شاعران ایران و سرزمین های فارسی زبان اجرا خواهد شد.

سریال جدید «مونارک: میراث هیولاها»

سریال جدید «مونارک: میراث هیولاها – Monarch legacy of monsters»  در ۱۰ قسمت  در گونه اکشن، ماجراجویی و علمی-تخیلی محصول 2023 کشورهای ژاپن و آمریکا به کارگردانی کرت راسل  (kurt russell) است که در نوروز  1403 از شبکه چهار پخش خواهد شد.

این سریال دارای 7 از 10 امتیاز از درگاه تخصصی IMDB است.

داستان سریال پس از نبرد بین گودزیلا و تایتان ها رخ می دهد و نشان می دهد که هیولاها واقعی هستند. سریال سفر یک خانواده را دنبال می کند تا اسرار مدفون خود را کشف کند و به میراثی برسد که آنها را به مونارک مرتبط می کند.

اولین قسمت این سریال، ساعت 24 بامداد روز سه شنبه، ۲۹ اسفند، پخش و در ۱۰ شب متوالی ادامه خواهد یافت و زمان پخش تکرار سریال در ساعت های ۱۱ و ۱۶ همان روز خواهد بود.

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.