جزییات تازه از درگذشت ارشا اقدسی/ تصویری از روز حادثه

 جزییات تازه از درگذشت ارشا اقدسی/ تصویری از روز حادثه

جزییات تازه از درگذشت ارشا اقدسی/ تصویری از روز حادثه

جزییات تازه از درگذشت ارشا اقدسی/ تصویری از روز حادثه

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

امیر میرآخورلی عضو تیم «بدلکاران ۱۳» و از دوستان نزدیک ارشا اقدسی بدلکار ایرانی درباره حضور این بدلکار در بیروت اظهار کرد: قرار بود من به همراه ۳ نفر دیگر از بدلکاران گروهمان، ارشا را در سفر به لبنان همراهی کنیم که بنا به دلایلی مسئولان پروژه فیلم تعداد بدلکاران را کاهش دادند و حتی حضور من در آخرین لحظه هم کنسل شد. درواقع باید گفت که کاهش تعداد بدلکاران از سوی سرپرست تیم بدلکاری پروژه لبنان صورت گرفت.

وی درباره حادثه نیز بیان کرد: تمامی صحنه‌های بدلکاری مربوط به ارشا در پروژه انجام شده بود

و تنها صحنه باقیمانده از فعالیت وی در این فیلم، مربوط به چپ کردن ماشین بود

میرآخورلی ادامه داد: ارشا عادت داشت که قبل از اجرای کار از گاردکشی‌ها و سایر موارد مرتبط اطمینان حاصل کند. در این کار هم با توجه به اینکه ارشا از نحوه گاردکشی رضایت کامل نداشت، نسبت به مقاوم کردن بهتر آن، تغییراتی به خواسته خودش در گاردکشی ماشین فورد آمریکایی لحاظ شد.

ارشا به‌دنبال ثبت رکوردی تازه بود

وی عنوان کرد: ارشا به دلیل محدودیت‌هایی که در ساخت فیلم‌های اکشن در ایران وجود دارد، قصد داشت که با توجه به امکانات گروه لبنانی و البته ماشینی که در این صحنه مورد استفاده قرار می‏‌گرفت، برای ثبت رکورد جدید خود که تا به حال همه رکوردهای چپ کردن ماشین به نام وی ثبت شده، اقدام کند. گروه لبنانی هم مساعدت لازم را دراین زمینه با وی انجام دادند و البته او موفق شد که در آخرین صحنه بدلکاری‌اش این رکورد را نیز به نام خود ثبت کند.

عضو تیم «بدلکاران ۱۳» درباره این رکورد هم گفت: در این صحنه، ارشا با ماشین ۵/۲ دور کامل روی هوا می‏‌چرخد و طول پرش حدود ۳۸ متری قبل از فرود آمدن بر زمین را ثبت می‌کند.

وی اضافه کرد: تنها مشکلی که در این حادثه پررنگ‏‌تر است به تفاوت وزن ماشین روی رمپ نسبت به سایر خودروهایی که ارشا با آن چپ کردن را تجربه کرده بوده برمی‌گردد. البته باید تاکید کنم که فرق ارشا با سایر بدلکاران در محاسبات دقیق بود و ارشا آن را پیش‌بینی کرده بود اما آن احتمال یک در میلیونی که برای هر نوعی خطا در نظر گرفته می‌شود متأسفانه این بار رخ داد.

جزییات تازه از حادثه درگذشت ارشا اقدسی/ مرگ مغزی در کار نبود
تصویری از اتومبیل ارشا اقدسی در روز حادثه

میرآخورلی با تاکید بر این موضوع که هیچ‌کدام از بدلکاران ایرانی و یا خارجی در صحنه حادثه حضور نداشته‌اند و تمام صحبت‌هایی که تاکنون مطرح شده بر اساس شنیده‏‌ها بوده است، تصریح کرد: فیلم حادثه از لحظه تمرین برای چپ کردن تا اعزام به بیمارستان را ما (من، مهنوش مرادی و حسام وهابی که پس از حادثه در بیروت حضور داشتیم) دیدیم و موشکافی کردیم. باید تاکید کنم که هم آمبولانس و هم ماشین آتش‎نشانی در صحنه بدلکاری ارشا حضور داشتند و ۱۰ ثانیه بعد از توقف ماشین و کات دادن کارگردان، تیم امداد وارد صحنه شده است اما افزایش ارتفاع در پرش و همچنین افزایش سرعت، سبب شده بود که همه اتفاقات در کسری از ثانیه رخ دهد. در فیلمی که در اختیار ما گذاشته شده کاملاً مشخص است که ۷ دقیقه زمان برای خروج او از ماشین طی شده که دلیل آن هم فرود آمدن ماشین روی سقف، گاردکشی داخل ماشین و فضای محدودی که طبیعتاً در اتاقک ماشین ایجاد می‌شود، بوده است. اعزام او به بیمارستان هم در حدود ۱۵ دقیقه زمان برده است.

همه تجهیزات و آماده‌سازی‌ها استاندارد بود

وی افزود: من، هم ماشین، هم لوکیشن و هم مسیر لوکیشن تا بیمارستان را دیدم. آماده سازی و تجهیزات ارشا همگی استاندارد بوده ولی ضربه به دلیل سقف کوتاه خودرو و تغییراتی که ارشا طبق خواسته خود در رمپ و سرعت ایجاد کرده بود، بیش از حد قوی بوده است هرچند گاردکشی خودرو می‌توانست بهتر انجام شود.

میرآخورلی ادامه داد: اما با این وجود و با تمام تلاش اورژانس، در لحظه ورود به بیمارستان، وی دچار ایست قلبی شده که البته بلافاصله احیا می‌شود. همین دلیل سبب شده که امکان جراحی فوری مهیا نشود و جراحی به زمان بعد از ثبات وضعیت وی موکول شود.

جزییات تازه از درگذشت ارشا اقدسی/ تصویری از روز حادثه

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

وی با اشاره به صحبت‌هایی مبنی بر اینکه ۳۵ دقیقه زمان طی شده تا ارشا از ماشین خارج و به بیمارستان منتقل شود هم تاکید کرد: در گزارش‌های اولیه به اشتباه این زمان قید شده بود که البته با بازبینی فیلم، کاملاً زمان مشخص است. متأسفانه در این حادثه ۴ مهره گردن دچار شکستگی شده که بعد از انجام ام. آر. آی وضعیت مهره‏‌ها از نظر شکستگی کاملاً مشهود است.

میرآخورلی درباره شرایط جراحی هم توضیح داد: بعد از حضور من در لبنان، با پزشکان و جراحان بنام ایرانی تماس گرفتم و پرونده ارشا را برای آنها ارسال کردم. متأسفانه روز دوشنبه قبل از امکان جراحی، سطح هوشیاری او به شدت کاهش یافت ولی تا آخرین لحظه برخلاف تمامی شایعات مطرح شده، دچار مرگ مغزی نشده بود به همین دلیل پزشکان لبنانی بر این موضوع تاکید داشتند که تا زمانی که مغز و قلب ارشا در حال فعالیت است هیچ‌گونه اقدامی مبنی بر اهدای عضو تا زمان حیات وی امکانپذیر نخواهد بود.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه قصور پزشکی صورت نگرفته و تمامی مدارک موجود است، بیان کرد: علی‏رغم همه صحبت‌های پزشکان و ریسک بالای جراحی برای همان یک درصد امید به زنده ماندن ارشا یکی از پزشکان خوب کشورمان وارد لبنان شد اما متأسفانه ساعتی پیش از ورود او به بیروت ارشا درگذشت.

ثبت رکورد ارشا اقدسی در گینس

همکار و دوست ارشا اقدسی درباره تیم فیلمبرداری لبنانی هم اظهار کرد: از لحظه ورودم به لبنان، با تهیه‏‌کننده و کارگردان صحبت کردم، محل چپ کردن ماشین را دیدم. خوشبختانه از همان لحظه ورود من، تهیه‎کننده و گروه، بیشترین همکار ی را با ما داشت. فیلم‌های داخل و خارج ماشین‏ را ارائه دادند ولی طبق قانون، مالک فیلم تهیه کننده آن است که تا زمان پخش سریال تقاضا داشته که هیچکدام از فیلم‏‌ها حتی پشت صحنه منتشر نشود. همچنین به دلیل اینکه آنها قصد دارند رکورد خاصی که ارشا با چپ کردن ماشین در این فیلم را به نام خود ثبت کرده، در کتاب رکوردهای گینس جهانی کنند. قرار است بعد از ثبت، فیلم آن منتشر شود. ذکر این موضوع هم لازم است که تمامی هزینه‌های بیمارستانی و سایر هزینه‌های ارشا در بیروت از سوی آنها پرداخت شده است.

میرآخورلی با تاکید مجدد بر اینکه دخالت عمدی در حادثه و شایعات مرتبط با آن را تکذیب می‏‌کنم اظهار کرد: اینکه شایعه شده ارشا به دلیل هزینه‌های بیمارستانی به ایران فرستاده نشده، قطعاً اینگونه نبوده است. جدا کردن ارشا از دستگاه‌ها امکانپذیر نبود و شرایط اهدای اعضا را تحت الشعاع قرار می‌داد بنابراین بعد از اعلام رسمی خبر فوت، اهدای اعضای وی در لبنان صورت گرفت. باز هم تاکید می‏‌کنم ارشا تا لحظه فوت، دچار مرگ مغزی نشده بود.

مهدی

1 نظر

  • چقد خبر فوتش حالمونو خراب تر از خراب کرد.الهی روحش درآرامش باشه🖤

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.