خبر هایی از ساخت فصل دوم سریال «ملکوت»

 خبر هایی از ساخت فصل دوم سریال «ملکوت»

محسن شایان‌ فر تهیه کننده و بازیگر سینما و تلویزیون درباره ساخت فصل دوم ملکوت گفت: می‌دانید که احمدرضا معتمدی نزدیک به یک دهه قبل، کاری به نام زندگی در شیفت دوم را می‌نوشت که در جریانِ بازنویسی، تبدیل به ملکوت شد. در زمان خودش خیلی مورد توجه قرار گرفت و بارها مدیران تلویزیون گفتند فاز دوم این سریال را بسازید. وقتی در چند سال اخیر به سریال‌های رمضانی نگاه می‌کنم واقعاً جای موضوعات معنوی و مذهبی خالی‌است. ما ملکوت را تولید کردیم که به مرگ و قیامت می‌پرداخت. آن سال در کنار “زاینده‌رود” حسن فتحی و “جراحت” محمدمهدی عسکرپور یکی از بهترین‌های رمضان بودیم.

وی با اشاره به فراهم کردن مقدمات ساخت ملکوت ۲ برای رمضان سال آینده، افزود: وقتی خواستیم سال بعد، فصل دوم ملکوت را آغاز کنیم رفتارهای سردرگم‌کننده اداری‌شان، سبب دلسردی‌مان شد؛ با وجود اینکه صورتجلسه کردند فصل دوم این سریال ساخته شود با تغییراتی که در سازمان اتفاق افتاد و شرایط اقتصادی که به وجود آمد دیدیم یک طرفه فایده ندارد و اسبابِ ساخت فراهم نشد. اما اخیراً دارم مقدمات ساختِ این سریال را فراهم می‌کنم تا ان‌شاءالله ملکوت 2 برای رمضان سال آینده آماده شود.

این تهیه‌کننده خاطرنشان کرد: آثاری که در ماه رمضان سال‌های قبل دیدم همیشه قلقلکم داد کاری برای رمضان بسازم. چرا که ساختِ کار برای این ماه مبارک، فضیلتی است که تکرارشدنی نیست. خصوصاً اینکه کسانی که از شبکه‌های ماهواره‌ای استفاده می‌کنند هم در ماه رمضان بیشتر مخاطب تلویزیون ایران می‌شوند. از این روز، ساخت کارهای ماورایی مثل “ملکوت” می‌تواند آموزنده باشد و مصمم شده‌ام به زودی این کار را ارائه بدهم و در صورتِ مساعدت مدیران تلویزیون، کار را با جذابیت‌های بیشتری کلید بزنم.

شایان‌فر درباره حضور بازیگران ملکوت ۱ در فصل دوم، تأکید کرد: این فصل قصه جذاب و مجزایی دارد و باز آدم‌هایی را نشان می‌دهد که دستشان از دنیا کوتاه است اما گناهانی مرتکب شده‌اند که نیاز به جبران دارند. من همیشه دغدغه‌ام بوده که به تصویر بکشم مردم فراموش نکنند حلال و حرام و آخرتی وجود دارد. همان‌طور که برنامه‌ای به نام “زندگی پس از زندگی” این تلنگر را می‌زد مخاطب ما نیازمند آموزه‌های اخلاقی است. از بازیگران فصل قبلی استفاده خواهیم کرد اما حتماً با فرمت و اتفاقات دیگری؛ جالب است بدانید که با آقای شریفی‌نیا صحبت می‌کردم ایشان برای حضور در فصل دوم این سریال اعلام آمادگی کردند.

1 نظر

  • سلام چرا دروغ میگی سریال ملکوت فصل دوم کی ساخته میشه و کی پخش میشه ماه رمضان ۱۴۰۱ که تمام شد چرا دروغ میگی که پخش میشه ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.