دنباله فیلم Sonic The Hedgehog ساخته نمی شود

 دنباله فیلم Sonic The Hedgehog ساخته نمی شود

جف فاولر به‌تازگی اعلام کرد که اشتیاق زیادی برای بازگشت به دنیای سونیک دارد، اما دنباله‌ی فیلم «سونیک خارپُشت» در دست ساخت نیست.

سال گذشته شاهد اکران فیلم Sonic the Hedgehog (سونیک خارپُشت) بودیم که با بودجه‌ی تقریباً ۹۵ میلیون دلاری موفق به فروش ۳۰۶.۸ میلیون دلاری در گیشه شد. این فیلم کمدی-اکشن در سه روز اول اکرانش به فروش ۵۷ میلیون دلاری دست یافت و رکورد افتتاحیه‌ی فیلم‌های اقتباس‌شده از بازی‌های ویدیویی را شکست که پیش از این در دست فیلم Pokemon: Detective Pikachu (پوکمون: کارآگاه پیکاچو) با فروش ۵۴.۴ میلیون دلاری بود. فیلم «سونیک خارپُشت» در آمریکای شمالی نیز بالغ بر ۱۴۵ میلیون دلار به دست آورد تا به پرفروش‌ترین فیلم اقتباس‌شده از بازی‌ها در این منطقه تبدیل شود. با همه‌ی این‌ها به نظر می‌رسد که در مقطع فعلی هیچ دنباله‌ای برای فیلم موفق Sonic the Hedgehog در دست ساخت نیست، اما کارگردان آن اشتیاق زیادی به بازگشت دوباره به دنیای سونیک دارد.

طبق جدیدترین اخبار فیلم خارجی، جف فاولر، کارگردان فیلم Sonic the Hedgehog در گفت‌وگویی با USA Today تایید کرد که دنباله‌ی این فیلم لایو-اکشن با وجود تمام موفقیت‌هایش در دست ساخت نیست. البته فاولر تمایل زیادی به ادامه‌ی داستان فیلم مورد بحث دارد و می‌خواهد ماجراجویی دیگری را با سونیک آغاز کند و حتی آن را به یک دنیای سینمایی کامل تبدیل سازد. اگر فیلم «سونیک خارپُشت» را تماشا کرده باشید، می‌دانید که تولید دنباله‌‌ی آن اصلاً دور از انتظار نیست. بااین‌حال، شرکت پارامونت پیکچرز هنوز به تولید دنباله‌ی Sonic The Hedgehog چراغ سبز نشان نداده است، اما با‌توجه‌به موفقیت تجاری آن بعید نیست که در آینده شاهد ادامه‌ی ماجراجویی‌های سونیک باشیم. فاولر در گفت‌وگوی اخیرش در این‌باره اظهار داشت:

کاراکترهای بسیاری برای معرفی و داستان‌های زیادی برای روایت وجود دارد، [اما] هیچ کاری بیشتر از تولید یک فیلم دیگر و روایت داستان‌های بیشتر از این کاراکترها باعث خوشحالی من نمی‌شود. ما دوست داریم تا از دنیای سینمایی سونیک بیشتر استفاده کنیم.

فیلم «سونیک خارپُشت» که بن شوارتز، جیمز مارسدن، جیم کری، لی مجدوب، تیکا سومپتر، نیال مک‌دوناف، آدام پالی و فرنک سی. ترنر را در گروه بازیگرانش دارد، داستان سونیک را روایت می‌کند که می‌خواهد در کنار تام واچووسکی به زندگی روزمره‌ی خود در زمین سروسامان دهد. آن‌ها دراین‌میان باید کاراکتر شروری با نام دکتر رباتنیک، دانشمندی هوشمند در زمینه‌ی ساخت ربات و سلاح‌های فوق پیشرفته را از سر راه بردارند. دکتر رباتنیک در تلاش است تا سونیک را دستگیر کند و دنیا را با استفاده از قدرت‌های عظیم و گسترده‌ی این خارپشت به تسخیر خود در بیاورد. نیل اچ. موریتز، مای اونیشی، تورو ناکاهارا و تاکشی ایتو وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی و پاتریک کیسی و جاش میلر وظیفه‌ی نگارش فیلمنامه‌ی این فیلم را برعهده داشتند.

علی حسینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.