سری جدید «شکرستان» با روایت رضا بابک

 سری جدید «شکرستان» با روایت رضا بابک

FTD ،سری جدید «شکرستان» با روایت رضا بابک

به گزارش FTD ،رضا بابک بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون راوی سری جدید داستان‌های طنازانه و شیرین «شکرستان» شد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید


سری جدید «شکرستان» با روایت رضا بابک

رضا بابک بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون راوی سری جدید داستان‌های طنازانه و شیرین «شکرستان» شد.

فرهنگ سازی پیرامون توجه به محیط زیست و صرفه جویی در مصرف آب محور اصلی سری جدید «شکرستان» است.

«شکرستان» یکی از مجموعه ­های فاخر و ماندگار مرکز پویانمایی صباست که از همان آغاز راه تاکنون تلاش کرده تا موضوعات مهم و به روز را از دل جامعه برگیرد و ماجراهای خود را متناسب و هم راستا با آنها ترسیم و پردازش کند و اینگونه دغدغه­ مندی خود نسبت به مردم و مشکلات و نیازهای آنها را نشان دهد. این برنامه با وجود آنکه مبحث خانواده اولویت اصلیش در ترسیم و مصورسازی قصه ­ها است اما در هر فصل خود کوشیده تا در دل محور اصلی موضوعات مهم و اساسی را نیز جای دهد و براساس آنها راوی داستان‌های شیرین خود باشد و اما این بار «شکرستان» کوشیده تا مبنای ماجراهای خود را در کنار پرداختن به خانواده، پردازش به محیط زیست و نیز توجه به صرفه­ جویی در مصرف آب قرار دهد و با ایده و تفکر فرهنگ ­سازی پیرامون محیط زیست و آب، برای پخش راهی شبکه یک سیما شد.

سیدمسعود صفوی تهیه کننده «شکرستان» در این ­باره گفت: هر سری از «شکرستان» با قرار دادن یک موضوع به عنوان محور اصلی مسیر تولید و پخش خود را آغاز و پشت سر می­ گذارد اگر چه مبحث خانواده همیشه از اولویت­ های اصلی شکرستان بوده اما در کنار آن به مقوله­ های دیگری همچون محیط زیست یا روابط اجتماعی و … پرداخته­ ایم. ولی در سری جدید محور اصلی این مجموعه حول محور محیط زیست، آب و صرف­ه جویی در مصرف آب است و پایه ­های فیلمنامه بیشتر بر مبنای این موضوع­ ها پی­ ریزی شده است.

او افزود: در هر فصل از «شکرستان» کوشیدیم تا براساس محتوا و موضوع مجموعه کاراکترهای جدیدی را اضافه کنیم و شخصیت­ های قدیمی را نیز با یک پردازش و طراحی جدید در ساختار، و موازی نمودن آنها باحال و فضاهای جدید دوباره وارد کار کنیم. به طور کلی از آنجا که قصه های شکرستان دارای فضا و طراحی های خاصی هستند از این رو فیلمنامه نویسان دستشان برای نگارش و پردازش ماجراهای مختلف و متنوع باز است و از محدودیت های خاصی برخوردار نیستند و به تناسب همین امر، کاراکترهای جدیدی وارد کار می شوند مثلا در دو سه فصل اخیر نزدیک به 5 یا 6 کاراکتر به این مجموعه اضافه شدند.

صفوی بیان کرد: مبنای تغییرات در «شکرستان» معمولا براساس موضوع و محتوای داستان ها شکل می گیرد به طور مثال وقتی قرار است درباره موضوعاتی چون فناوری و یا کسب و کار صحبت شود نویسندگان فیلمنامه قلم، ذهنیت و تمرکز خود را صرفا به سوی این مباحث متمرکز می­ کنند که در این صورت ناخوداگاه شخصیت­ های جدید، فضاهای جدید و خانواده­ های جدید ذهن نویسنده­ ها را درگیر می­ کنند به گونه ­ای که او مجبور از آن‌ها می شود البته گاهی نیاز است تا شخصیت های قدیمی با پردازش جدید در فضاهای مختلف به کار گرفته شوند به طور کل باید گفت اصولا تغییرات در شکرستان حول محور موضوع می­ چرخد .

او خاطر نشان کرد: «شکرستان» چون برنامه­ ای قدیمی محسوب می­ شود که سالیان زیادی است از شبکه های مختلف سیما به روی آنتن می رود مورد اقبال مخاطبین کودک، نوجوان و حتی بزرگسال قرار گرفته و بنا به فرهنگ، قصه های جذاب و روایت شیرینی که دارد اصولا مخاطبان بسیاری را با خود همراه نموده است. البته ناگفته نماند که نوع فضا و طراحی­ های میناتوری خاص و بازی عروسک های خیمه شب بازی توأم با قصه گویی های شیرین بر جذابیت های اين مجموعه افزوده به گونه­ ای که در این چند سال اخیر چه به لحاظ آمار تلویزیونی و چه از لحاظ میزان تماشا در تلوبیون در زمره برنامه­ های پر بیننده و شاخص قرار گرفته است.

گفتنی است داستان­ های سری جدید «شکرستان» که به کارگردانی عباس جلالی یکتا با تکنیک کات اوت به تولید رسیده در یک شهر قدیمی و خیالی رقم می خورند و هر قسمت راوی داستان های مجزایی است که با صدای رضا بابک روایت می  ­شوند. همچنین بهلول، پادشاه، وزیر، قاضی، اسکندر، ننه قمر، خواجه­فرزان، خواجه ­اقبال، برزو و صمد از جمله شخصیت‌های آن هستند.

لازم به ذکر است «شکرستان» تاکنون علاوه بر پخش از شبکه پویا، کودک و آی فیلم از سایر شبکه­ های دیگر نیز روی آنتن رفته و این بار سری جدید آن از شبکه یک سیما پخش می شود.

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.