سیاست دوگانه تلویزیون در خصوص پخش سریال کره ای

 سیاست دوگانه تلویزیون در خصوص پخش سریال کره ای

سیاست دوگانه تلویزیون در خصوص پخش سریال کره ای

FTD ،اگر مطالب قبلی را دنبال کرده باشید، متوجه شدید که سریال امپراطور بادها بدلیل تحریم های کشور کره بر ایران نتوانست دوباره بازپخش شود .

این تنها پاسخ مسئولین تلویزیون در خصصوص عدم پخش این سریال عنوان شد. نکته قابل توجه این است که سیاست های یک بام و دو هوای تلویزیون در قبال پخش سریال های کره ای کماکان ادامه دارد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید


سیاست دوگانه تلویزیون در خصوص پخش سریال کره ای

همین روزها شبکه پنج سیما در حال پخش سریال کره ای ارثیه است. سریال ارثیه محصول سال ۲۰۲۰ است و برای نخستین بار از این شبکه روی آنتن می رود. بسیار مایه تعجب است که چطور یک سریال کاملا تکراری که برای بارها و بارها از شبکه های سراسری و استانی پخش شده، اجازه پخش ندارد اما یک سریال جدیدی که تا الان پخش نشده خیلی راحت روی شبکه ملی می رود!

مسئولین سیما و بطور مشخص آقای برمهانی یکبار برای همیشه بطور رسمی باید پاسخگوی این دوگانگی های وضع شده باشد و بگوید چطور اگر مسائل تحریم وجود دارد برای یک سریال مشکل ساز است و برای دیگری خیر؟!

این دوگانگی تنها دوگانگی صداوسیما نیست. از تلویزیون ایران در گذشته تاکنون بارها شاهد سیاست های دوگانه بودیم. بعنوان مثال در شبکه فارسی زبان اما برون مرزی جام جم می توان ساز نشان داد اما در هیچکدام از شبکه های سراسری این موضوع غیر قابل نمایش است. یا مورد دیگر مربوط به پوشش مجریان است که در شبکه های برونمرزی نوع مانتو و فرمی که به تن دارند با شبکه های سیما کاملا متفاوت است. درحال حاضر که گویا شرایط بسته تر نیز شده و اولویت استفاده از مجریانی است که از پوشش چادر استفاده میکنند.

مهدی

5 نظرات

  • سلام
    به نظر من شبکه های سه،پنج،تماشا و دیگر شبکه ها باید به سراغ دوبله و آماده سازی سریال های جدید و جذاب چینی برن،اون سریال ها چی از کره ای ها کم دارن،عاشقانه،مبارزه،ماجراجویی و همه چی دارن،البته تعداد سریال های چینی تاریخی افسانه ای زیادن و باید مسئولین سیما بهترینشون رو گلچین کنن،قیافه هاشون هم ،اگه سریال های بازیگرانی مثل شیائوجان،وانگ ییبو،دلربا دیلمورات،لئو وو،ژائو لوسی ،چنگ یی و شو کای رو بگیرن خیلی خوبه،این بازیگران میشه گفت از نظر ظاهر،محبوبیت و بازی به شدت خوبن و حتی تو ایران طرفدار دارن.رابطه کشور ما با چین هم عالیه،همینطور شبکه های سریال چین مثل تنسنت ویدیو خیلی خیلی از همه نظر سرتر از شبکه های کره هستن.

  • سریال های کشور چین چند برابر سریال های کره ای می ارزن،خیلی عجیبه،مسئولان سیما توجهی به کشور چین ندارن،اون هایی که میگن سریال های چینی خوب نیست،باور کنید سریال های فوق العاده چین رو ندیدن و فقط از روی ظاهر و با دیدن سریال های افسانه شجاعان،امپراطوری چین و افسانه سه برادر قضاوت میکنن در حالی که از روی این سریال ها نباید قضاوت کرد،باید سریال های فوق العاده ای مثل بی وقفه،رویای عشق ابدی،پرنسس چانگ و..دید و قضاوت کرد.

  • ادمین برات تو پی وی یک لینک فرستادم درباره سریال های چینی میشه چک کنی.

  • ادمین لطفا پی وی روبیکا رو چک کنید،ممنون

  • تنها دلیل مشخص برای پخش نشدن سریال اپراتور بادها میتوان که میتوان به آن اشاره کرد عدم صدور مجوز از طرف چینی ها به ایران می‌باشد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.