شبکه‌های رادیویی در نوروز ۱۴۰۲

 شبکه‌های رادیویی در نوروز ۱۴۰۲

FTD ،شبکه‌های رادیویی در نوروز ۱۴۰۲

رادیو با دست پر به استقبال نوروز می‌رود.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید


شبکه‌های رادیویی در نوروز ۱۴۰۲

رادیو  تهران: «دو بهار» در استقبال از بهار طبیعت و بهار قرآن 

شبکه رادیویی تهران با ویژه ‌برنامه «دو بهار» بهاستقبال بهار طبیعت و بهار قرآن می‌رود.

ویژه برنامه تحویل سال نو در رادیو تهران«دو بهار» نام دارد که از ساعت ۲۱:۰۰ روز ۲۹ اسفند تا ساعت ۲:۰۰ بامداد اول فروردین ادامه خواهدداشت. گزارش لحظه تحویل سال در کنار خانواده معظم شهید امنیت، انعکاس حال و هوای مردم و بازار تهران در شب عید و در ساعت‌های پایانی سال، ارتباط زنده از آستان مقدس امامزادگان، معرفی روستاهای هدف گردشگری در تهران و گفت‌وگوهای جذاب و شنیدنی با چهره‌های شاخص فرهنگ و هنر، اجتماعی و ورزشی از جمله بخش‌های ویژه برنامه تحویل سال نو در  رادیو تهران است. پخش ویژه برنامه‌های نوروزی رادیو تهران از ۲۶ اسفند ماه آغاز می‌شود و هنرمندان صدای پایتخت در دو بخش صبحگاهی و عصرگاهی میهمان مخاطبان پرشور و نشاط تهرانی در روزهای پایانی سال خواهندبود.

ویژه برنامه «بهارانه» کاری از گروه فرهنگ و جامعه رادیو تهران است که هر روز از ساعت ۱۰:۰۰تا۱۳:۰۰ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز پخش می‌شود. علاوه بر این‌ها علاقه‌مندان سریال‌های نوروزی هم می‌توانند هر شب ساعت ۲۲:۰۰ شنونده برنامه«رادیو فیلم» باشند که اختصاص دارد به پخش سریال «نون. خ» هم‌زمان با شبکه یک سیما برای مخاطبانی که در خارج از منزل پیگیر این سریال هستند.

 رادیو پیام و آوا

 آوای نوروز همراه با رادیو آوا

رادیو پیام از اول تا سوم فروردین در تمام بخش‌های صبحگاهی، نیمروزی، عصرگاهی، شامگاهی، شبانگاهی و سحرگاهی به صورت زنده  به موضوع نوروز و بهار، گردشگری، محیط زیست، آداب و رسوم اقوام ایرانی در شهرهای مختلف، نوروز و بهار در ادب فارسی و… می‌پردازد. با توجه به مصادف شدن ماه مبارک رمضان با سومین روز سال نو از شب اول رمضان همه بخش‌های برنامه‌سازی رادیو پیام و رادیو آوا  رمضانی خواهد‌شد. مخاطبان رادیو پیام و آوا در سراسر کشور  می‌توانند با شرکت در پویش‌های«ایران زیبای من» و«پیام رمضان» ضمن معرفی بناهای تاریخی و مکان‌های دیدنی کشور از برگزاری مراسم و آداب و رسوم  ماه مبارک رمضان  افطاری ساده و… شهر و دیارشان عکس بگیرند و به همراه تصویر خودشان برای پخش از رادیو تصویری پیام و آوا ارسال کنند.

گفتنی است که مخاطبان شبکه‌های رادیویی پیام و آوا می‌توانند علاوه بر گیرنده رادیو از طریق درگاه‌های ارتباطی و فضای مجازی رادیو پیام و آوا اطلاعات لازم را دریافت کنند و با این دو شبکه در تعامل باشند و از ظرفیت‌های ایجاد شده بهره لازم را ببرند.

 رادیو صبا

 نفس باد صبا مشک‌فشان خواهد کرد

این شبکه رادیویی از روز شنبه ۲۷ اسفند با ویژه برنامه‌های جدید و تغییر در رویکرد برنامه‌های روزانه شبکه به استقبال نوروز ۱۴۰۲ می‌رود.  دو قاف، صبا بهار، بهار بهار است، معجون، دست دعای بهار، باغ رضوان، حرف وصل، دی جی فری و زیر طاقی عنوان ویژه برنامه‌های این شبکه رادیویی در سال جدید است. ویژه برنامه سال تحویل به نام «شب، نو، روز» دوشنبه ۲۹ اسفند از ساعت ۲۲:۰۰ راهی آنتن می‌شود.

آزاده شاهرخ مهر، تهیه‌کننده برنامه گفت: برنامه ویژه سال تحویل با اجرای مهبد قناعت پیشه، محمدرضا قلمبر و آسیه گرجی و حضور افتخاری عباس محبی تقدیم مخاطبان می‌شود. این برنامه با میزبانی هنرمندان و تهیه و تدارک بخش‌های ویژه مبتنی بر آداب و رسوم و فرهنگ نوروزی پیش از تحویل سال تا ساعت ۱:۳۰ بامداد شنوندگان را همراهی می‌کند.

  رادیو ورزش

 ضیافت پهلوانان

ویژه برنامه افطار این شبکه با عنوان«ضیافت پهلوانان» از ابتدای ماه مبارک همه روزه از ساعت ۱۸:۰۰تا ۱۹:۳۰ به صورت زنده روانه آنتن خواهدشد. این برنامه ویژه حال و هوای معنوی اوقات افطار است و به صورت ویژه به مسئولیت اجتماعی ورزشکاران در ایام ماه مبارک رمضان اختصاص خواهدداشت. برنامه«نسخه ورزشی» این شبکه هم به موضوعاتی چون اصول ورزش در این ماه و تغذیه ورزشکاران در ماه رمضان اختصاص دارد. این برنامه هم همه روزه روی آنتن رادیو ورزش می‌رود.

 رادیو  معارف

 زندگی با قرآن

برنامه‌های نوروز به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان رنگ و بوی دیگر خواهدداشت. مفهوم تغییر و تحول در زندگی و تحول در خودسازی از جمله اهداف این رسانه دینی در این ایام  است. برنامه «یا مقلب القلوب» از ساعت ۲۴:۰۰ در لحظه سال تحویل به روی آنتن رادیو معارف می‌رود و توصیه و تاکید قرآن کریم و ادعیه معصومین را بر شروع تغییر و تحول از خود و راهکارهای روان‌شناسی و دینی برای تغییر و تحول در خود را بازگو می‌کند.

علاوه بر این، رادیو معارف هر روز ساعت ۹:۳۰ با برنامه«سلام بهار» به طور زنده مهمان مخاطبان خود در این رسانه دینی می‌شود  و با مسابقه «میزان» هر شب ساعت ۲۲:۰۰ به تبیین آداب اجتماعی و حقوق شهروندی در صحیفه سجادیه  می‌پردازد.

در لحظات نورانی سحر و افطار ،رادیو معارف با دو برنامه «بهشت اجابت» و «افق بهشت» مهمان روزه‌داران عزیز می‌شود که به ترتیب به  تبیین ابعاد و مفاهیم شرط‌های خداوند در قرآن کریم و روزه و ماه رمضان از نگاه امام سجاد (ع) می‌پردازد. «زندگی با قرآن»  برنامه دیگر این شبکه است که در آن  با فعالان و حافظان قرآن کریم گفت‌وگو می‌شود و در برنامه «راه بهشت» هم گفت‌وگویی صمیمانه با حضور دانشجویان در باره مسائل تربیتی نسل جوان و خانواده صورت می‌پذیرد.

برنامه در محضر قرآن مطابق هر سال بعد از نماز صبح از حرم علی بن موسی الرضا(ع) و  بارگاه نورانی کریمه اهل بت حضرت معصومه (س) ساعت ۱۵:۳۰  تقدیم مخاطبان می‌شود.

 رادیو قرآن

 فرصتی برای انس بیشتر با قرآن

در سال جدید با توجه به همپوشانی ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، این شبکه ویژه برنامه‌های سحر و افطار را از حرم مطهر رضوی و در کنار مسافران و مجاوران حضرت امام رضا (ع) اجرا می‌کند‌. استان خراسان و به‌ویژه شهر مشهد، مهد قاریان و مبتهلان و ذاکران خوشخوان است که مخاطبان در این ماه عزیز از آنان بیش‌تر بهره خواهندبرد. یکی دیگر از برنامه‌های رادیو قرآن، پخش جزء خوانی با صدای قاریان برجسته کشوری و بین المللی است که به‌صورت زنده و تولیدی در ساعات مختلف شبانه روز پخش خواهدشد و مخاطبان با تنظیم وقت خود می‌توانند در این ماه مبارک یک ختم قرآن انجام دهند. پخش محافل قرآنی از سراسر کشور از دیگر این برنامه‌هاست. همچنین یک برنامه مسابقه‌محور پیش بینی شده که مخاطبان با شرکت در آن اطلاعات قرآنی خود را می‌سنجند و اطلاعاتشان را ارتقا می‌دهند.

 رادیو  فرهنگ

 «هفت سین» رادیو فرهنگ پهن شد

این شبکه برای  نوروز، یک ویژه برنامه چهار ساعته زنده به نام«هفت سین» دارد که موضوعات فرهنگی و هنری زیادی را در برمی‌گیرد. فلسفه نوروز، دیپلماسی فرهنگی نوروز، نوروز در اقوام و مناطق مختلف کشور و… از جمله مهم‌ترین موضوعات این برنامه است.

برنامه دیگر یک ویژه برنامه به نام «نوروز با هنرمندان» است. هر روز یک هنرمند شاخص یا بازیگر، یک تئاتری، یک موسیقی‌دان و… را روی آنتن می‌آید و درباره زندگی‌، دغدغه‌هایش و حال و هوای نوروز با او گفت‌وگو می‌شود. در ۱۳ روز نوروز برنامه«ساز نوروز» تدارک دیده شده‌است که هر روز از ساعت ۹:۰۰ صبح به مدت۱۸۰ دقیقه روی آنتن می‌رود. بازیگران پیش‌کسوت طنز نیز در این برنامه حضور خواهندداشت. این برنامه قصد دارد مناطق گردشگری ایران را به مخاطبان معرفی کند و به آنها بگویید مکان‌های دیدنی ایران برای گردشگری چه مناطقی است؟

  رادیو  ایران

 سین مثل سرزمین

برنامه «سین مثل سرزمین» از ساعت ۲۱:۳۰ روز دوشنبه ۲۹ اسفند تا ۳:۰۰ بامداد اول فروردین پخش می‌شود. برنامه «آیه بهار» هر روز ساعت ۶:۳۵ بامداد، جنبه‌های مختلف طبیعت در بهار را از منظر آیات قرآن بررسی می‌کند. برنامه «ایران آو» ساعت ۸:۳۰  به بررسی آواها و موسیقی‌‌های نواحی ایران می‌پردازد.

گروه برنامه‌ساز «صبح جمعه با شما» به‌تهیه‌کنندگی و سردبیری ساجد قدوسیان و اجرای نسیم رفیعی با حضور هنرمندان و بازیگران رادیو ایران در ایام تعطیلات «صبح عید با شما» را روی آنتن دارند. برنامه پر مخاطب «گلبانگ» با اجرای مریم نشیبا در تعطیلات نوروزی هر روز ساعت ۱۵:۰۰ تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. مسابقه «یک دو صدا» با رویکرد طنز رادیویی هرروز ساعت ۱۶:۰۰ پخش خواهد شد.

 رادیو نمایش

 از حسن کچل تا داش آکل در لحظات تحویل سال

برنامه لحظه تحویل سال امسال رادیو نمایش بسیار متفاوت است و با نام «بهترین حال» در قالب رادیو تئاتر اجرا می‌شود. به این معنا که یک رادیو تئاتر نمایشی به مدت یک ساعت در لحظه سال تحویل پخش می‌شود و داستان آن در دل سفره هفت سین و لحظه تحویل سال اتفاق می‌افتد.

علاوه بر آن، این برنامه به صورت تصویری ضبط و از ایران صدا نیز پخش می‌شود. همچنین از ۲۷ اسفند ماه جُنگ نمایشی (رادیو خودخند) که به صورت طنز و نقد به عملکرد رادیو نمایش می‌پردازد از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود.گفتنی است رادیو نمایش سه ساعت قبل از تحویل سال جدید، نمایش موزیکال«حسن کچل» را به کارگردانی محمد پورحسن به روی آنتن می‌برد. از دیگر تولیدات می‌توان به «داش آکل در لس آنجلس» به کارگردانی بهرام سروری نژاد ویژه رادیو نمایش و«تلخ و شیرین» به کارگردانی فریدون محرابی برای شبکه رادیویی صبا اشاره کرد.

 رادیو جوان

 عید در عید

برنامه تحویل سال رادیو جوان با اجرای فرزاد حسنی با دعوت از مهمانان ویژه رویکردی امیدبخش و پرانرژی دارد. در این برنامه شاهد اجرای استندآپ کمدی‌های کوتاه و جذاب رادیویی با هدف ایجاد روحیه، شور و نشاط خواهیم‌بود و مستندهای کوتاهی از مشاغلی که لحظه تحویل سال مشغول خدمتگزاری به مردم هستند در قالب گزارش، روی آنتن خواهد رفت.

رادیو جوان با شروع ماه رمضان برنامه «عید در عید» را پخش می‌کند. رادیو جوان یک برنامه چهار ساعته را روی آنتن خواهد برد و در کنار این برنامه‌ها، مخاطبان رادیو جوان در ایام و مناسبت‌های ویژه بیش از روزهای دیگر می‌توانند حرف‌ها، دل‌گویه‌ها و خاطراتشان را بیان کنند. برنامه سحر رادیو جوان به صورت زنده از حرم سیدالشهدا روی آنتن خواهد رفت. این شبکه به هنگام افطار، مهمانان منحصر‌به فردی را برای گفت‌‌وگو دعوت خواهدکرد؛ گفت‌وگوهای جذابی که شاید شروع این جنس گفت‌وگوها در سال‌های پیش در رادیو جوان رخ داد و بعد به تلویزیون رفت. در برنامه ظهرگاهی این شبکه نیز با توجه به حال‌وهوای این ساعت از روز، بحث‌های معرفتی‌ و معنوی متناسب با ماه رمضان در برنامه‌ها دنبال می‌شود.

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.