شبکه خبر ‌۲ چیست و چگونه قابل دریافت است؟

 شبکه خبر ‌۲ چیست و چگونه قابل دریافت است؟

شبکه خبر ‌2 چیست و چگونه قابل دریافت است؟

شبکه خبر ‌۲ چیست و چگونه قابل دریافت است؟

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

FTD ،شبکه خبر ‌۲ چیست و چگونه قابل دریافت است؟

در حالی که عده‌ای زیادی از مخاطبین تلویزیون که عمدتاً مسابقات ورزشی را از صداوسیما دنبال می‌کنند، خواستار راه اندازی شبکه ورزش دوم هستند تا بتوانند در مسابقات همزمانی، مسابقه تیم محبوب خود را دنبال کنند، برخی منابع خبر می‌دهند که سازمان صداوسیما درنظر دارد با دهن کجی مطلق خود به این خواسته مخاطبین, نسخه دوم شبکه خبر که در حال حاضر از سایت تلوبیون درحال پخش است را به لیست کانالهای تلویزیونی بیاورد تا بار دیگر نشان دهد در مقابل مردم قرار دارد و نه درکنار مردم!

شبکه خبر ۲ چیست؟

نسخه دوم شبکه خبر که در ابتدا کانال تلوبیونی شبکه خبر یا شبکه خبر تلوبیونی نام داشت، در اواسط مرداد ماه ۱۴۰۱ در وب سایت و اپلیکیشن تلوبیون راه اندازی شد. لازم به ذکر است که پلتفرم تلوبیون متعلق به سازمان صداوسیما جمهوری اسلامی ایران است. دلیل راه اندازی این کانال اینترنتی امکان پوشش زنده و کامل رویدادهای مهم ایران و جهان عنوان شده است

حسن عابدینی ـ سرپرست خبرگزاری صداوسیما در مصاحبه‌ای که در ۱۹ مردادماه با خبرگزاری صداوسیما داشت گفت: شبکه خبر ۲» به صورت ۲۴ ساعته صرفا رویدادهای زنده را پوشش می دهد کرد. شبکه خبر ۲ مجری نخواهد داشت؛ یا از پیش اعلام برنامه می کند یا زنده و اندکی با تاخیر رویدادها را پخش خواهد کرد

او با ذکر جزئیات بیشتر درخصوص راه اندازی این شبکه و اینکه چرا شبکه خبر اصلی رویداد های زنده را پخش نمی‌کند که نیاز به شبکه خبر۲ شود گفته بود: شبکه خبر در حال حاضر اخبار مربوط به سخنگوی وزارت امور خارجه، سخنگوی دولت، سخنگوی قوه قضائیه، به اضافه رویدادهای مختلف و همچنین رویدادهایی همچون پرتاپ ماهواره و رویدادهای بسیار دیگری را پوشش می دهد که ممکن است خیلی ها بخواهند به طور کامل این موارد را دنبال کنند اما در شبکه خبر امکان پوشش کامل این رویدادها وجود ندارد؛ به عنوان مثال پیرامون جنگ در اوکراین، رویدادهای مختلفی وجود دارد، واکنش هایی که در اروپا، شورای امنیت، سازمان ملل و شکل می گیرد و همچنین برخی کشورها که به آن واکنش نشان می دهند، این رویدادها به صورت زنده پخش می شود اما طبیعتا شبکه خبر نمی تواند ۲۴ ساعت به موضوع اوکراین یا عراق بپردازد ولی شبکه خبر ۲ این فرصت بیشتری به مخاطب می دهد تا این رویدادها را به صورت زنده دنبال کند.

او همچنین درهمان برهه زمانی بطور ضمنی اشاره کرده بود که ممکن است «شبکه خبر ۲» بعدها روی گیرنده های تلویزیونی قرار گیرد و حال از صداوسیما خبر می رسد که این اتفاق زودتر از آنچه تصور می شد، در شرف رخ دادن است.

شبکه خبر ۲ چگونه قابل دریافت است؟

این شبکه درحال حاضر از وب سایت تلوبیون قابل مشاهده است.

شبکه خبر ۲ به دستور مستقیم پیمان جبلی در پلتفرم تلوبیون راه اندازی شده، به گزارش برخی منابع خبری قرار است بزودی به لیست شبکه‌های تلویزیون اضافه شود تا پیمان جبلی و وحید جلیلی بیش از پیش بتوانند اهداف سیاسی/خبری خود را پیاده سازی کنند.

در پی تعطیلی شبکه شما و ایرانکالا، ظرفیت مناسبی برای راه اندازی شبکه‌های دیگر به وجود آمد به همین جهت گفته شده از زیرساخت و پهنای باند شبکه ایرانکلا برای این موضوع استفاده خواهد شد! ایرانکالا شبکه‌ای است که از تجهیزات بروزی استفاده می‌کرد و توان خوبی در برقراری ارتباطات زنده تلویزیونی دارد.

مهدی

6 نظرات

  • با سلام خسته نباشید خدمت شما پس کی شبکه خبری ۲ وشبکه زیات می آید تو گیرنده دیجیتال خواهش پیگیری کنید ممنون میشم

  • سلام لطفا شبکه های استانی و آی فیلم ۲وآی فیلم انگلیسی و جام جم ۱.۲.۳را به گیرند های دیجیتال اضافه کنید که هم سر گرم کنند است و هم با استان ها آشنا میشوم ممنون میشم این کار را برایمان انجام دهید

  • سلام لطفا شبکه های استانی و آی فیلم ۲وآی فیلم انگلیسی و جام جم ۱.۲.۳را به گیرند های دیجیتال اضافه کنید که هم سر گرم کنند است و هم با استان ها آشنا میشوم ممنون. میشم این کار را برایمان انجام دهید .

  • به نظر من پخش این شبکه لازم نیست و بجای این شبکه شبکه های استانی یا برون مرزی را به تلویزیون بیاورند بهتره

  • به نظر بیشتر بینندگان اگر پخش شبکه های استانی و جام جم و آی فیلمهای عربی و انگلیسی و آی فیلم ۲ سراسری میشد و از طریق گیرنده دیجیتال در تنام ایران قابل دریافت بود عالی میشد چون فقط از طریق ماهواره امکان دریافت شبکه های استانی و سراسری موجوده.

  • با سلام خسته نباشید خدمت شما
    چه موقع شبکه خبر ۲ تو گیرنده دیجیتال می آید.خواهشاً پیگیری کنید.
    ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.