شبکه نمایش زیر ذره‌بین / متخصصان تقویت حافظه!

 شبکه نمایش زیر ذره‌بین / متخصصان تقویت حافظه!

شبکه نمایش که یکی از شبکه های پربیننده رسانه ( به اصطلاح ) ملی بود ، حالا به محلی برای مرور آرشیو فرسوده صدا و سیما تبدیل شده است . شبکه نمایش که در اوایل کار ، شبکه تخصصی فیلم های سینمایی روز ایران و جهان نام داشت ، بعد از مدتی به نسخه دوم شبکه آی فیلم تبدیل شد.

در طی سالهای گذشته تنها در ایام نوروز و آن هم فقط در یک باکس شاهد پخش آثار جدید بوده ایم . بیش از دو سال است که FTD کنداکتور روزانه شبکه نمایش را در دسترس مخاطبان قرار می دهد ، در این میان آثار بازپخش شده هم اعلام می شود و تا این لحظه رتبه اول آثار شبکه نمایش از آنِ تکراری هاست !

در این روز ها نحوه کار مدیر تأمین برنامه شبکه نمایش (متخصص حافظه) به اینصورت است که تعدادی فیلم سینمایی که در تابستان سالهای گذشته پخش شده اند را به ترتیب برای پخش مجدد آماده می کند و این اتفاق فقط به این دوره ختم نمی‌شود بلکه این گونه مدیرانِ سفارشی ، از آرشیو دیگر شبکه ها و حتی شبکه نمایش نیز برای پخش در اکثر ماه‌های سال استفاده می کنند بدون توجه به این که چه زمانی از شبکه های مختلف پخش شده اند که دوباره از شبکه نمایش بازپخش می شوند! ‌. این موضوع قطعا برای آنها مهم نیست زیرا اگر توجهی می شد حال و روز تنها شبکه تخصصی فیلم های سینمایی اینگونه نبود.

فیلم هایی که بی نهایت از شبکه ها پخش شده اند ، روزانه و سالانه در حال بازپخش از شبکه نمایش هستند . چرا مدیری که ۴ سال مدیریت این شبکه و دو شبکه دیگر را سلطه کرده فکری به حال شبکه نمایش نمیکند؟

محمد احسانی (دیگر متخصص حافظه) یکی از مدیرانیست که هیچ توجهی به نحوه مدیریت بخش های شبکه (از جمله محتوایی) نداشته است.آقای احسانی چه ضرورتیست وقتی که توان اداره همزمان سه شبکه را ندارید ، به مدیریت ادامه دهید؟

سابقه شبکه نمایش در چند سال اخیر گویای همه چیز از نحوه مدیریت شما بر این شبکه است . شاید فراموش کرده اید که وقتی مدیریتی به فردی واگذار می شود باید به بهترین نحو آن را انجام دهد ، اما شما کاری کرده اید که مدیریت های قبلی ، تبدیل شود به آرزویی برای مخاطبان . کم فروشی به مردم شده کار روزانه شما و همکارانتان در شبکه نمایش.

حق آن تعداد معدودی از مخاطبان که هنوز پای رسانه به اصطلاح ملی و شبکه نمایش نشسته اند ، دیدن آثار جدید است نه فیلم های آرشیو فرسوده شما.در طی سالهای گذشته بارها شبکه نمایش زیر ذربین قرار گرفته که به جای بهبود اوضاع این شبکه ، شاهد پسرفت بیش از حد آن بوده ایم.شاید شبکه ای که شما مدیریت می کنید ، حتی ارزش دیدن و نقد کردن چندین باره هم نداشته باشد اما فقط برای شفاف سازی و آگاه کردن مخاطبان از نحوه مدیریت افرادی چون شماست.

دیگر دوره ی عوض کردن نام فیلم برای گمراه کردن مخاطب و یا بازپخش فیلم هایی که در طول سال چندین بار از دیگر شبکه ها پخش شده اند ، گذشته است . شبکه نمایش سالهاست به حال خود رها شده و بی مدیریتی شخصی چون آقای محمد احسانی و دار و دسته اش باعث شده این شبکه برای همیشه از دوران اوج خود که خبری از احسانی ها و ( اشرف ) ها نبود ، خداحافظی کند.

در اینجا شعار «نه به ماهواره» مضحک به نظر می رسد ، کسانی که همیشه این جمله ورد زبانشان است و به زمین و آسمان میزنند تا خود را برتر بدانند ، مثل همیشه زمین خورده اند.

کاش هر چه زودتر شاهد پایان این بدنه باشیم / FTD

1 نظر

  • تو صدا وسیما فقط و فقط وفقط شبکه ورزش رو میبینم دائم . بقیه شبکه ها دوزار نمیارزن و به معنی واقعی کلمه افتضاح و آشغال هستن . البته شبکه ۳ هم خوب بود که فروغی با خاک یکسانش کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.