عملکرد رسانه ملی در نوروز امسال چگونه بود؟

 عملکرد رسانه ملی در نوروز امسال چگونه بود؟

امسال هم شبکه ها برای مخاطبان خود سینمایی هایی را تدارک دیدند . در ایام تعطیل نوروز و جولان کرونا در کشور ، این تلویزیون بود که بیشتر مورد توجه قرار گرفت ، اما باز هم عقب افتاد!

به گزارش FTD ، حدود ۱۴۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی (+ آثار بازپخش شده در طول نوروز) از شبکه های سیما پخش شد که در این میان ، طبق معمول سهم آثار بازپخش شده در سالهای گذشته بیشتر از بقیه است . طوری که ۳۷/۸ درصد آمار به این آثار میرسد.حدود ۲۱ درصد از این آمار نیز به پخش فیلم های سینمایی و تلویزیونی جدید و پخش اولی در نوروز میرسد .

در این میان ، آثاری نسبتا جدید هم بودند که در طول نوروز از شبکه ها بازپخش شدند که این بخش عددی حدود ۱۱/۲ درصد را از آن خود کرده است. مابقی آثار نیز که حدود ۳۰ درصد را شامل میشود ، مربوط به فیلم های کمتر پخش شده در سالهای گذشته است که حتی در نوروز ۱۳۹۹ نیز پخش شده بودند.

کارنامه رسانه ملی و همچنین شبکه های سیما نشان میدهد هر سال و در ایام نوروز ، رقمی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد را به فیلم های جدید اختصاص میدهند و تکراری ها سالهاست که بیشترین آمار را در اختیار دارند. گردآوری آثار جدید برای ایام نوروز در رسانه ملی کاری سخت شده است! و یا شاید حوصله شان یاری نمیکند . فیلم هایی که هر ۶ ماه بازپخش می‌شوند و این چرخه چندین سال است ادامه دارد! چه زمانی قرار است این آرشیو فرسوده احیا شود؟

مدیرانی که عملکرد خود را با نظرسنجی های دروغین بالا میبرید و خود را عاقل فرض می کنید و شمایی که این رسانه را برتر میدانید ، بهتر نیست بعد از ترمیم فیش حقوقی تان نگاهی به آرشیو کهنه این سازمان بیاندازید؟ آرشیوی که هر روزه مخاطبان را آزار میدهد! مدیریت بر محتوا کار سختی نیست که شما آن را شبیه فیل هوا کردن میدانید.

شاید بعد از بی توجهی هایی که رسانه به اصطلاح ملی در طی سالهای گذشته به خواسته های مخاطبان کرده ، سکانس های فیلم ها و سریالهاست که ثانیه به ثانیه آن در ذهن مردم مانده و فراموش شدنی نیست. کاش رسانه ای که مدیریت در آن معنا ندارد ، هیچ وقت شکل نمیگرفت و کاش هر چه زودتر این بدنه مدیریتی کنار برود چون آنهایی که در طول چند سال فهمی از مدیریت درست نداشته باشند ، هیچ وقت نخواهند داشت.

1 نظر

  • علی عسگری به جرات می‌تونم بگم ضعیف ترین و افتضاح ترین رییس صدا وسیما تو این ۴۲ سال هست .بیخود نیست مردم به سمت ماهواره میرن واقعا . سطح سریال ها و برنامه ها خصوصا در دوره علی عسگری افتضاح خالصه. بازم قبلا یه ۴ تا سریال خوب ساخته می‌شد. اون هم از اچ دی کردنش بود در صورتی که به هیچ عنوان کیفیت شبکه ها به علت بیت ریت پایین اچ دی نیست من که ازبین این بیست شبکه فقط فقط فقط شبکه ورزش رو میبینم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.