نظرسنجی جدید صداوسیما؛تلویزیون ۸۶ درصد و «سرباز» ۲۰ درصد مخاطب دارد

 نظرسنجی جدید صداوسیما؛تلویزیون ۸۶ درصد و «سرباز» ۲۰ درصد مخاطب دارد

نظرسنجی مرکز تحقیقات در نیمه دوم خرداد نشان می‌دهد 86٫3 درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته، مجموعه «سرباز» شبکه «سه» توانسته بیش از 20 درصد مخاطب به خود جذب کند. در این نظرسنجی که در سراسر کشور انجام شده، «سرباز» با 20٫4 درصد بیننده، توانسته رضایت 35٫2 درصد از بینندگان را در حد «زیاد» کسب کند.

بر اساس نظرسنجی قبلی مرکز تحقیقات در نیمه اردیبهشت، این سریال 24 درصد مخاطب را با کسب رضایت در حد زیاد 50٫7 درصد؛ و بر اساس نظرسنجی این مرکز در انتهای اردیبهشت، این مجموعه تلویزیونی 29٫4 درصد مخاطب را با کسب رضایت در حد زیاد 37٫6 درصد به خود جلب کرده بود.

سریال «پرگار» از شبکه یک با 19٫9 درصد بیننده و «پدر پسری» از شبکه پنج با هفت درصد بیننده هم در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. 67٫2 درصد از مخاطبان «پرگار» در حد زیاد از این سریال ابراز رضایت کرده‌اند.

تکراری‌های دلنشین

در این نظرسنجی، مجموعه‌هایی که در حال بازپخش هستند نیز مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. بر این اساس، «ستایش 3» در شبکه آی‌فیلم با 24٫3 درصد، پربیننده‌ترین سریال در میان این دسته از مجموعه‌های تلویزیونی بوده و توانسته رضایت 92٫6 مخاطبانش را در حد زیاد به دست آورد. بزنگاه از همین شبکه با 4٫6 درصد، افسانه جومونگ شبکه تماشا با 4٫1 درصد، لحظه گرگ و میش شبکه تماشا با 3٫3 درصد، دل‌دار شبکه آی‌فیلم با 2٫6 درصد و مادرانه شبکه آی‌فیلم با 1٫3 درصد بیننده جزو پنج سریال تکراری دارای بیشترین تعداد بیننده هستند.

شبکه محبوب فیلم‌بازها

این نظرسنجی نشان می‌دهد 32٫2 درصد پاسخگویان فیلم‌های سینمایی را بیشتر از شبکه نمایش، 26٫4 درصد از شبکه آی‌فیلم و 24٫9 درصد از شبکه سه تماشا می‌کنند. در همین حال، 12٫8 درصد هم گفته‌اند که هنگام تماشای فیلم به نام شبکه دقت نمی‌کنند.

جدول زیر نشان می‌دهد فیلم‌بازها بیشتر کدام شبکه را برای تماشای فیلم نگاه می‌کنند.

علایق و سلایق سریال‌بین‌ها

نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما نشان می‌دهد 52٫9 درصد پاسخگویان، سریال‌های «ایرانی» و 18٫6 درصد هم سریال‌های خارجی را بیشتر می‌پسندند. از میان گونه‌های مختلف سریال‌ها هم ژانر «خانوادگی» با 53٫1 درصد و بعد از آن طنز و کمدی با 29٫8 درصد، بیشتر مورد علاقه شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بود.

در همین حال کسانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، مهم‌ترین انتقادهای‌شان به سریال‌های سیما «بی‌محتوا بودن سریال‌ها» (14 درصد)، «جذابیت نداشتن» (10٫1 درصد) و «تکراری بودن» (9٫9 درصد) بود.

علی حسینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.