آغاز پخش HD سیمای خراسان رضوی

شبکه تلویزیونی خراسان رضوی نخستین شبکه استانی است که صاحب فناوری HD شده است و از این پس بیش از ۵۵ درصد جمعیت استان می‌توانند برنامه‌های این شبکه را با فرمت HD تماشا کنند.

به گزارش FTD به نقل از روابط عمومی سازمان صداوسیما، عبدالعلی علی‌عسکری، رئیس سازمان صداوسیما در مراسم بهره‌برداری از ۲۰۵ طرح فنی صداوسیمای خراسان رضوی در سخنانی اظهار کرد: صدها شبکه ماهواره‌ای و هزاران شبکه اجتماعی و سایت‌های اینترنتی به جان افکار عمومی افتاده‌اند و در این میان نیروی قوی و تعیین‌کننده‌ای که در مقابل دشمن ایستاده و با کمک نخبگان کشور از حریم هویت و فرهنگ ملت ایران دفاع می‌کند، رسانه ملی است.

علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی هم گفت: با وجود اینکه اعتبارات خراسان رضوی در سال جاری ۲۳ درصد افزایش داشته ولی اعتبارات صداوسیمای استان حدوداً دوبرابر افزایش یافته است.

او افزود: زمین بازی از جنگ نظامی‌ به سمت جنگ اقتصادی و اجتماعی عوض شده و در این فرایند هر کسی که رسانه داشته باشد می‌تواند به پیروزی دست یابد.

در این مراسم که با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشکری استان خراسان رضوی در تالار رضوان مشهد واقع در مرکز صداوسیمای این استان برگزار شد، افتتاح ۲۰۵ طرح فنی صداوسیمای خراسان رضوی شامل پخش شبکه خراسان رضوی به‌صورت HD، پخش FM رادیو سراسری زیارت در تهران، بجنورد و بیرجند، افتتاح ۱۰ دستگاه فرستنده برای ۱۰ شبکه رادیویی، احداث دو استودیو تولید و پخش رادیوهای برون‌مرزی، نصب فرستنده چهارم دیجیتال و ارتقای فرستنده سوم دیجیتال و… انجام شد.

علی حسینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.