آخرین جزئیات سری پنجم سریال ( نون خ )

 آخرین جزئیات سری پنجم سریال ( نون خ )

FTD ،آخرین جزئیات سری پنجم سریال ( نون خ )

کمتر کسی است که آقای نورالدین خانزاده سریال «نون‌‌خ» را نشناسد؛ مردی با گویش شیرین کردی که تاجر تخمه بود و صاحب سه دختر دم‌بخت که با یک اتفاق ورشکسته شد و در طول چند فصلی که از ساخت این سریال می‌گذرد، ماجراهایی برای خود، خانواده، دوستان و همسایه‌هایش پیش آمده که داستان‌های جذابی را برای مخاطبان تلویزیون رقم می‌زد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید


آخرین جزئیات سری پنجم سریال ( نون خ )

گزارش «جام‌جم» از جزئیات سری پنجم یک سریال طنز موفق که این روزها درحال تولید است.

کمتر کسی است که آقای نورالدین خانزاده سریال «نون‌‌خ» را نشناسد؛ مردی با گویش شیرین کردی که تاجر تخمه بود و صاحب سه دختر دم‌بخت که با یک اتفاق ورشکسته شد و در طول چند فصلی که از ساخت این سریال می‌گذرد، ماجراهایی برای خود، خانواده، دوستان و همسایه‌هایش پیش آمده که داستان‌های جذابی را برای مخاطبان تلویزیون رقم می‌زد.

از ماجرای شیرین خواستگاری و ازدواج دخترانش و خرید هواپیما وسکونت درآن گرفته تا حادثه تلخ زلزله کرمانشاه و سرپل‌ذهاب، بدهکاری‌های آقای خانزاده و خواستگاری‌های صوری خودش و پولی که به حسابش واریز شده بود، ویروس نامنحوس کرونا که اهالی روستا با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کردند، چالش‌هایی که با ورود گرگ به روستا پیدا می‌کنند و‌… درمجموع سعید آقاخانی در طول چهار فصل گذشته سعی کرد با داستان‌های جذاب آقای نورالدین خانزاده، مخاطبان را سرگرم کند و در کنارش با زبان طنز، تلنگری هم به مسائل مبتلا به جامعه بزند.

آقاخانی گرچه برخی مواقع از اتفاقات تلخ و غم‌انگیز هم در این سریال می‌گوید اما در کنارش موقعیت‌های کمدی شیرینی هم برای مخاطبان خود خلق می‌کند تا کام مردم را تلخ نکند ولی ماجراهای آقای خانزاده گویا تمامی ندارد و قرار است در فصل پنجم این مجموعه که این روزها در چابهار تصویربرداری می‌شود با داستان‌ها و شخصیت‌های این مجموعه همراه شویم؛ داستان‌هایی که در هر فصل به گفته سعید آقاخانی و همکارانش شیرین‌تر و ماجراها جذاب‌تر خواهد بود. ما هم از سر کنجکاوی برای شنیدن داستان‌ها و اتفاقات فصل پنجم از سریال نون‌خ با مسعود کریمی مدیر گروه تولیدات طنز سیما فیلم صحبت کردیم تا تازه ترین جزئیات را جویا شویم. اگر می‌خواهید با فصل پنجم نون‌خ بیشتر آشنا شوید، پس همراه ما باشید.

  قصه‌های شیرین
این روزها مردم خونگرم جنوب ایران و ساکنان چابهار میزبان نون‌خ‌ای‌ها و همچنین شاهد رفت‌وآمد بازیگران و عوامل این سریال هستند. شهری باصفا با مناظر زیبا و چشم‌نواز. اکنون آقای نون‌‌خ همراه با دوستان در این شهر به‌سر می‌برند تا بتوانند زندگی‌شان را بگذرانند. سعید آقاخانی که همان آقای نون‌‌خ است برای ساخت اولین فصل از این مجموعه تلویزیونی به سراغ دیار خودش رفت و در قالب قصه‌ای شیرین، نه تنها مخاطبان را پای تلویزیون نشاند، بلکه مردم را با خطه کردنشین ایران آشنا کرد که چه آداب و رسومی دارند.

حتی او برای ساخت فصل‌های قبلی این مجموعه همراه گروهش راهی روستای پریان از مناطق دینور شهرستان صحنه استان کرمانشاه شد و روزهای بسیاری را در سرمای سخت این منطقه کار کردند تا بتوانند یک سریال تماشایی را تولید و نظر مخاطبان را جلب کنند اما در ادامه و در فصل پنجم سفر طولانی را آغاز کرده و راهی شهرهای جنوب ایران شده است تا بتواند مردم را با دیگر مناطق جذاب ایران هم آشنا کند؛ از همین‌رو این‌بار قصه آقای نون‌‌خ متفاوت از فصل‌های قبلی است و حتی می‌توان گفت که این‌بار مخاطبان به‌واسطه قصه‌های این سریال بیشتر غافلگیر خواهند شد.

 تهیه‌کنندگی این سریال از همان نقطه شروع به‌عهده مهدی فرجی بود و هنوز هم او نفر اول این مجموعه است و این روزها همراه با سعید آقاخانی مشغول تولید فصل پنجم از سریال نون‌خ است تا بتوانند باز هم با تعریف قصه‌های شیرین، مهمان خانه‌ها شوند.

مریوان؛ مقصد بعدی
مسعود کریمی، مدیر گروه تولیدات طنز مرکز سیما‌فیلم درباره جزئیات تازه فصل پنجم سریال نون‌خ به جام‌جم می‌گوید: گروه سازنده این سریال در تهران مشغول ضبط سریال بودند و بعد از تمام شدن این بخش راهی چابهار شدند. گروه قرار است به مدت ۴۵روز در چابهار باشند و بعد از آن برای ادامه کار راهی مریوان شوند. درمجموع تا به امروز بیش‌از ۳۰درصد ازسریال تصویربرداری شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که ویژگی فصل پنجم از سریال نون‌خ در مقایسه با دیگر فصل‌های آن در چیست؟ بیان می‌کند: هر فصل از سریال نون‌خ سعی کرده با روایت قصه‌های شیرین، مخاطبان را سرگرم کند و این اتفاق هم در پنجمین فصل از این سریال رخ می‌دهد. برای این فصل از سریال تصمیم گرفته شد که مخاطبان بیشتر با اقوام مختلف ایران آشنا شوند. بنابراین قصه به‌گونه‌ای طراحی شد تا این اتفاق در سریال رخ بدهد و بینندگان با اقصی نقاط مختلف ایران بیشتر آشنا شوند. گرچه همین موضوع کار تولید را دشوار می‌کند اما هدف رضایت مخاطبان است.

کریمی ادامه می‌دهد: در این فصل از سریال نون‌خ مخاطبان بیشتر با قوم بلوچ، اهالی کرمان و خطه کردنشین آشنا می‌شوند. در واقع این بخش‌ها به‌واسطه قصه پررنگ‌تر و برجسته‌تر خواهد بود. داستان سریال نون‌خ ۵ درباره نورالدین خانزاده است که همراه با همشهری‌هایش یک سفر طولانی را آغاز خواهند کرد که در طول این سفر با ماجراهای متفاوتی رو‌به‌رو خواهند شد. آنها از کردستان به سمت کرمان و بعد از آن به سمت چابهار می‌روند و در انتها به کردستان برمی‌گردند.

جذابیت‌های فرهنگی و قومیتی
مدیر گروه تولیدات طنز مرکز سیما‌فیلم تاکید می‌کند: این سفر طولانی آقای خانزاده و اصحابش برای امرار‌معاش است و در این مسیر با اتفاقات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. تجربه نشان داده سریال‌هایی که بتوانند از ظرفیت‌های فرهنگی کشور و موضوعات مبتلا به جامعه، گستردگی جاذبه‌های جغرافیا، لباس و… بهره ببرند، سریال‌های ماندگاری می‌شوند. سریال تلویزیونی نون‌خ هم از جذابیت‌های فرهنگی و قومیت بهره می‌برد. در مجموع بناست در حد توان‌مان، با یک قصه جذاب و شیرین مخاطبان را سرگرم کنیم.

در هر فصل از سریال نون‌خ بازیگران بسیاری حضور داشتند اما سعید آقاخانی، کاظم نوربخش، سیروس میمنت، پاشا جمالی، سیدعلی صالحی، ندا قاسمی، نسرین مرادی و سیروس سپهری هنرمندان این سریال هستند که در چهار فصل از این مجموعه حضور داشتند. از سوی دیگر در هر فصل بازیگران جدید هم به گروه اضافه شدند که به تماشایی شدن قصه منجر شده است. به گفته کریمی قرار است در این فصل از سریال نون‌خ بازیگران بومی از کرمان و چابهار حضور داشته باشند که با لهجه‌های شیرین‌شان در سریال صحبت کنند.

توجه به محیط‌ زیست
پیش‌بینی می‌شود که مردم فصل پنجم از مجموعه نون‌خ را دوست داشته باشند، چون نون‌خ در فصل‌های گذشته ثابت کرد که سریال مخاطب‌پسندی است،‌ بنابراین تردیدی نیست که فصل پنجم هم موفق می‌شود. در این فصل از سریال بازیگران اصلی همچون سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، کاظم نوربخش، صهبا شرافتی، ندا قاسمی، ماشاا… وروایی، پاشا جمالی، سیروس میمنت و‌… حضور دارند و در کنارش بازیگران جدید هم به ایفای نقش می‌پردازند. سعید آقاخانی همچون فصل‌های قبلی علاوه بر کارگردانی نقش آقای نون‌خ را به‌عهده دارد. او در چهار فصل از این مجموعه در قالب قصه به موضوعات اجتماعی هم تلنگر زده‌ است و با شوخی و طنز به تورم، گرانی‌ها، حاشیه‌های فوتبال، اختلاس، روابط بین‌الملل و‌… پرداخته است.

با توجه به دغدغه‌هایی که آقاخانی دارد، قابل پیش‌بینی است که او باز هم در این فصل از مجموعه به موضوعات اجتماعی مبتلا به جامعه با زبان شیرین طنز بپردازد. توجه به محورهایی همچون محیط‌زیست، میراث فرهنگی و مسائل اقوام کماکان در دستورکار سعید آقاخانی و عوامل نون‌خ۵ است.

پخش در رمضان
یکی ازویژگی‌های قابل‌تامل آقاخانی این است که شخصیت‌های قصه از حد ومرز خودشان خارج نمی‌شوند و مسیر شوخی‌ها درست پیش می‌رود. او در چهار فصل قبلی مجموعه نون‌خ سعی کرده بود شخصیت‌های واقعی وملموس برای مخاطبان باشند و مردم آنها را دوست داشته باشند. ضمن این‌که او با ساخت این مجموعه که حالا به فصل پنجم رسیده، تلاش می‌کند که قصه به گونه‌ای روایت شود که هم حرف‌ها زده شود و هم به کسی برنخورد. نون‌خ به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی از نوروز۱۳۹۸ از شبکه یک به نمایش درآمد.

نون‌خ در اصل مخفف نام نقش اصلی این سریال، نورالدین خانزاده است که تاکنون چهار فصل از این مجموعه ساخته شده که نوروز سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹، ۱۴۰۰و۱۴۰۲ پخش شدند. پیش‌بینی می‌شود پخش فصل پنجم از سریال نون‌خ همزمان با آغاز ماه رمضان روی آنتن برود.

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.