اطلاعات بیشتر در مورد بازی GTA 6 / زمان انتشار مشخص شد

 اطلاعات بیشتر در مورد بازی GTA 6 / زمان انتشار مشخص شد

FTD ،اطلاعات بیشتر در مورد بازی GTA 6 / زمان انتشار مشخص شد

به‌دنبال لیک تریلر رسمی بازی جی تی ای ۶، شرکت راک استار به‌صورت رسمی تریلر این بازی را به همراه تاریخ عرضه اعلام کرد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی ( با آیدی FTDigital@ ) دنبال کنید


اطلاعات بیشتر در مورد بازی GTA 6 / زمان انتشار مشخص شد

به‌دنبال لیک تریلر رسمی بازی جی تی ای ۶، شرکت راک استار به‌صورت رسمی تریلر این بازی را به همراه تاریخ عرضه اعلام کرد.

بالاخره بعد از ۱۰ سال انتظار بازی GTA 6 به‌صورت رسمی با انتشار تریلر ۹۱ ثانیه‌ای رونمایی شد. هرچند پیش از این اعلام شده بود که تریلر بازی به وقت ایران در تاریخ ۱۴ آذر ساعت ۱۷:۳۰ منتشر می‌شود، اما لو رفتن زودهنگام تریلر در شبکه اجتماعی ایکس باعث شد تا راک‌استار زودتر از ساعت اعلام شده تریلر بازی جی تی ای ۶ را منتشر کند. 

با توجه به ویدیوی پخش شده، می‌توان گفت که شایعات پیرامون حضور دو شخصیت زن و مرد در بازی رسما تایید شده است. علاوه بر این شاهد بازگشت بازی به شهر وای‌سیتی هستیم. رانندگی با خودرو، قایق، هاوربرد و سایر وسایل نقلیه در بازی به شدت خودنمایی می‌کند. اما همانطور که انتظار می‌رفت تریلر با خوش‌گذرانی‌های مرسوم نیز همراه است. رقص و پایکوبی مردم در شهر، جرم و جنایت و خوش‌گذرانی‌های شبانه در تریلر پخش شده به‌چشم می‌آیند. 

یکی از خصوصیات ویدیو گرافیک چشم‌نواز و غروب آفتاب شهر وای‌سیتی است. با این‌حال به‌نظر می‌رسد تا در ویدیو‌های آینده شاهد بهبود گرافیک بازی باشیم. طبق اعلام راک استار جی تی ای ۶ در سال ۲۰۲۵ عرضه می‌شود. با توجه به ویدیو می‌توانیم حضور ساحل‌های پر جنب و جوش، هوش مصنوعی و رخدادهای تصادفی بی‌شمار در دنیای جی تی ای ۶ را مانند آنچه در رد دد ردمپشن ۲ شاهد بودیم، تایید کنیم. 

بازی جی تی ای ۶ برای پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و اس عرضه می‌شود. در حال حاضر نسخه پی‌سی بازی برای عرضه تایید نشده است.


وایس سیتی در بازی GTA 6 قرار دارد، اما فقط بخشی از نقشه‌ی عظیم لئونیدا به شمار می‌آید.

از مدت‌ها قبل که اطلاعاتی راجع به بازی Grand Theft Auto 6 لو رفتند تا وقتی که زمان پخش تریلر اعلام شد، اکثر گیمرها فهمیده بودند که وایس سیتی را در آن خواهیم دید. اما یکی از مهم‌ترین نکات حاضر در تریلر بازی GTA 6 همین است که نشان می‌دهد نقشه‌ی آن به شهر وایس محدود نمی‌شود.

باتوجه‌به تریلر متوجه شده‌ایم که وایس سیتی با وسعت و جزئیات بیشتر در بازی GTA 6 قرار دارد. حتی لوکیشن‌های آشنایی مثل استارفیش آیلند و اوشن بیچ هم در این بازی جدید قرار دارند. اما خود وایس سیتی که با الهام از شهر میامی طراحی شده، بخشی از ایالت لئونیدا (Leonida) در بازی Grand Theft Auto 6 محسوب می‌شود. در سایت رسمی بازی می‌خوانیم: «ایالت لئونیدا جایی است که شامل خیابان‌های پر از نورهای نئونی شهر وایس و مکان‌های فراتر از آن می‌شود».

همان‌طور که وایس سیتی با الهام از میامی طراحی شده، لئونیدا با الهام از ایالتی طراحی شده که میامی در آن قرار دارد: فلوریدا. سبک زندگی مردم در تریلر بازی GTA 6 و همین‌طور محیط‌هایی که در آن می‌بینیم، شباهت قابل توجهی به ایالت فلوریدا دارد؛ تا حدی که برخی از افراد معروف هم از شدت واقع‌گرایی طراحی نقشه بازی شوکه شده‌اند.

شاید جالب باشد که بدانید خود اسم لئونیدا هم ربط تاریخی به فلوریدا دارد. شخصی که برای اولین‌بار، گروهی از اروپایی‌های مهاجر را به ایالت فلوریدا رساند، خوان پونسه د لئون نام داشت. کافی است «لئون» را کمی بر وزن فلوریدا تغییر دهید تا به اسم لئونیدا برسید.

ارجاعات زیادی به فلوریدا در تریلر دیده می‌شوند؛ از برخی از گزارش‌های تلویزیونی و گروه خاصی از محتواها در شبکه‌های اجتماعی تا گنگ‌ها، سلاح‌های گرم متفاوت و حیات وحش غنی. چه جملاتی در شبکه‌های اجتماعی که مثلا می‌گویند فلان اتفاق فقط در لئونیدا رخ می‌دهد و چه نوشته‌ی روی تی‌شرت یک نفر که می‌گوید «در لئونیدا، ما گاز می‌گیریم»، ثابت می‌کند که راک‌استار بی‌محابا به طراحی لئونیدا پرداخت. بالاخره انتقاد از جوامع روز با کمدی سیاه و نمایش بسیاری از واقعیت‌های روز، یکی از پایه‌واساس‌های سری بازی GTA محسوب می‌شود.

شهرک Kelly، بلوار Catalan، فرودگاه VCI، بندر VC/Keys، سواحل Vice، منطقه Downtown و منطقه Stockyard برخی از لوکیشن‌های بازی GTA 6 هستند؛ نقاطی از نقشه که به‌لطف نوشته‌های موجود در تریلر از جمله تابلوها، فهمیدیم در جدیدترین بازی استودیو Rockstar قرار دارند.

در این بین باتوجه‌به وجود حیوانات مختلف در اولین تریلر بازی GTA 6، بسیاری از طرفدارها امیدوار هستند که بخشی از محیط‌های طبیعی فلوریدا و حیات وحش غنی را جی‌تی‌ای ۶ ببینند. آیا ممکن است بازی Grand Theft Auto 6 امکان شکار حرفه‌ای حیوانات مختلف و مراحل متمرکز روی این نوع از فعالیت‌ها را هم به گیمر بدهد؟

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.