بازگشت عمو پورنگ با برنامه جدید به تلویزیون

 بازگشت عمو پورنگ با برنامه جدید به تلویزیون

بازگشت عمو پورنگ با برنامه جدید به تلویزیون

به گزارش فناوری و تلویزیون دیجیتال،عمو پورنگ در حال مذاکره برای ساخت یک برنامه جدید تلویزیونی است و بزودی به تلویزیون بر می گردد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی به آیدی FTDigital@ دنبال کنید


بازگشت عمو پورنگ با برنامه جدید به تلویزیون

عمو پورنگ در حال مذاکره برای ساخت یک برنامه جدید تلویزیونی است و بزودی به تلویزیون بر می گردد.

به گفته معاون سیما عمو پورنگ در حال تدارک برای قرارداد جدید با تلویزیون است و بزودی با برنامه ای جدید به تلویزیون می آید.

او گفت : عمو پورنگ جز سرمایه های تلویزیون است و به او برای کار کودک و نوجوان نیاز داریم.

عمو پورنگ بیش از یک سال است که از تلویزیون دور بوده است و بنظر می رسد در سال 1403 او را در تلویزیون ببینیم.


عمو پورنگ شخصیتی در برنامه کودک سازمان صدا و سیما است که نقش آن را داریوش فرضیایی ایفا می‌کند.

نخستین حضور داریوش فرضیایی در تلویزیون به سال ۱۳۷۶ و حضور در برنامه «ما و شما» بازمی‌گردد که این برنامه به پخش انیمیشن‌های درخواستی بچه‌ها اختصاص داشت. دو سال بعد و در سال ۱۳۷۸ در برنامه پورنگ و تورنگ حضور داشت که این برنامه به صورت ضبط‌شده و تولیدی پخش می‌شد. در فروردین سال ۱۳۸۰ برنامه‌ای به نام عمو پورنگ را به‌صورت زنده به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجان‌زاده و کارگردانی احمد درویشعلی پور که سه‌روز در هفته به‌صورت زنده از شبکه اول سیما بر روی آنتن می‌رفت را اجرا می‌کرد اما از ابتدای سال ۱۳۸۸ پخش زنده آن قطع و تنها یک روز در هفته از شبکه دو سیما به صورت ضبط شده پخش می‌شد.اجرای این برنامه بر عهده عمو پورنگ و با همراهی امیرمحمد متقیان بود. این مجموعه پس از پخش ۱۴۱ قسمت، در فروردین ۱۳۹۳، به کار خود پایان داد. عمو پورنگ در سال ۱۳۹۵ در مجموعه محله گل و بلبل در سه فصل ایفای نقش کرد و این مجموعه تلویزیونی روی آنتن شبکه دو رفت. چند ماه بعد عمو پورنگ با برنامه عیدانه عمو پورنگ به تلویزیون بازگشت و در مورد کرونا و… با بچه‌ها گفتگو کرد. ماه رمضان عمو پورنگ با برنامه بچه محل دوباره به تلویزیون بازگشت و این مجموعه تلویزیونی در سه فصل روی آنتن شبکه دو رفت و به کار خود پایان داد.سپس در فروردین ۱۴۰۰ عمو پورنگ با برنامه کلبه عمو پورنگ دوباره به تلویزیون بازگشت و این مجموعه تلویزیونی روی آنتن شبکه دو رفت و در ۳۰ آذر ۱۴۰۰ به پایان رسید. پس از پایان کلبه عمو پورنگ در نوروز ۱۴۰۱ برنامه عیدانه عموپورنگ دوباره آغاز شد.

در تاریخ ۱۸ آذر ۱۴۰۰ شایعاتی مبنی‌بر اخراج عمو پورنگ از صدا و سیما از خبرگزاری‌های مختلف و شبکه‌های ماهواره‌ای منتشر شد که حواشی زیادی به دنبال داشت اما این شایعه توسط روابط عمومی صدا و سیما تکذیب شد.

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.