تشریح برنامه‌های شبکه نسیم، نمایش و تماشا در تابستان

 تشریح برنامه‌های شبکه نسیم، نمایش و تماشا در تابستان

مدیر شبکه های نسیم، نمایش و تماشا با حضور در برنامه زنده «سلام صبح بخیر» جزییات طرح جامع تابستانی این شبکه و برنامه های جدید در دست تولید را رسانه ای کرد.

محمد احسانی مدیر شبکه‌های نمایش، تماشا و نسیم با حضور در برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سه سیما گفت: از نیمه فصل تابستان تدریجا برنامه‌هایی مانند «شکرستان» با روایت شهاب حسینی، فصل جدید «کتاب باز» با بخش‌های تولیدی جدید، فصل جدید برنامه «چهل تیکه» با ساختار متفاوت و جشن‌های شبانه ویژه اعیاد روی آنتن خواهد رفت.

وی ادامه داد: طرح های جدیدی نیز مانند برنامه مهران غفوریان «پاتوق»، مسابقه «دست فرمون»، سری دوم مسابقه «شوتبال» و چند طرح دیگر در مراحل نهایی تامین بودجه هستند که به تدریج وارد چرخه تولید خواهند شد.

احسانی بیان کرد: شبکه مادر در بین این شبکه‌ها، شبکه نسیم است تماشا و نمایش، کانال‌های زیر مجموعه این شبکه هستند که با یک ستاد مشترک و مدیریت تامین برنامه‌های جدا و شعار چابک سازی فعالیت می‌کند.

*شبکه تماشا و پخش سریال با کیفیت HD

محمد احسانی در خصوص برنامه ریزی شبکه تماشا در تابستان گفت: شبکه تماشا متولی پخش سریال‌های تامینی است که در دیگر شبکه‌ها پخش و در توالی زمانی مشخص با هماهنگی شورای فیلم از این شبکه پخش می‌شوند.

وی افزود: شبکه تماشا با ۷ باکس در ۷ ساعت مختلف سریال های متنوع و جذاب را پخش می‌کند که عناوین ایرانی، غربی و شرقی دارند. از آنجایی که تابستان فصل اوقات فراغت مردم است و یکی از جذابیت‌های تابستان دیدن سریال‌ها، مخصوصا سریال‌های خاطره‌انگیز است که به در خواست مخاطب که از طریق روابط عمومی رصد می‌شود این سریال‌ها انتخاب می‌شوند. همچون سریال «پایتخت» که پر ببینده و برای مخاطب جذاب است و از این شبکه در حال پخش است.

وی در ادامه گفت: یکی از مزیت‌های شبکه تماشا کیفیت اچ دی بودن آن است که گاه لذت تماشای همین سریال‌های پرخاطره را دو چندان می‌کند.

محمد احسانی در پاسخ به تعامل و هماهنگی شبکه تماشا با شبکه ای فیلم نیز گفت: با نظارت شورای فیلم سیما و هماهنگی این دو شبکه دو سریال همزمان در این دو شبکه پخش نخواهد شد.

*تنوع در پخش فیلم های سینمایی شبکه نمایش

در ادامه محمد احسانی از برنامه ریز‌های شبکه نمایش در تابستان گفت: شبکه نمایش متولی پخش فیلم های سینمایی داخلی و خارجی است که با بخش ها و ساعت های مختلف از این شبکه پخش می شوند.

شبکه نمایش، هر روز ساعت ۱۳ (ایرانی)، ساعت ۱۵ (سینمای هند)، ساعت ۱۷ (برترین های سینمای ایران و جهان)، ساعت ۱۹ (مجموعه فیلم های دنباله دار) و هر شب ساعت ۲۱ (صحنه گران – مرور آثار) و ساعت ۲۳ (سینمایی جذاب) و ساعت ۱:۰۰ بامداد (سینمای کلاسیک)را پخش می کند که مخاطبین در انواع ژانر های مختلف می توانند فیلم های سینمایی خود را دنبال کنند.

در باکس ساعت ۲۱ که هر هفته با مرور آثار هنرمندان از شبکه نمایش پخش می شود، در چندین هفته اخیر به عوامل پشت صحنه هم نیز پرداخته شده است.از جمله آثار آقایان اصغر شاهوردی صدابردار، بهرام دهقان تدوینگر و محمود کلاری فیلمبردار که مخاطب‌های خوبی دارد.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از ماموریت های شبکه نمایش پوشش افتتاحیه و اختتامیه جشنواره‌های سینمایی است که با نظر معاون محترم سیما به صورت اختصاصی به این شبکه واگذار شده است. از جمله جشنواره‌های فیلم فجر، کودک، عمار، شهر و…

مدیر شبکه نمایش از بخش‌های اصلی و تولیدی این شبکه گفت: در فواصل میان فیلم‌های سینمایی که از این شبکه پخش می‌شوند میان برنامه‌هایی پخش می‌شوند که در شبکه تولید می‌شود که می‌توان به برنامه «پیش نمایش»، «سینما گونه»، «سینما ایکیو» و «موسیقی فیلم» اشاره کرد و همچنین برنامه «سینمای نو» که کار مشترکی با دانشگاه صدا و سیما است که یک کار دانشجویی ۲۵ دقیقه‌ای است که به معرفی دانشگاه صدا و سیما و هنرمندانی مثل مرحوم علی معلم، مهدویان، جواد افشار و بهروز افخمی و … که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می پردازد و شاید مخاطبان کمتر از این موضوع اطلاع داشته باشند.

محمد احسانی در پاسخ به سوال که آیا شبکه نمایش فیلم هایی جدید در تابستان خواهد داشت یا خیر چنین گفت: شبکه نمایش معمولا فیلم هایی سینمایی را پخش می کند که دیگر شبکه ها پخش کرده اند اما با تعامل و همکاری اداره کل تامین برنامه خارجی، فیلم هایی جدید نیز در ایام تابستان از این شبکه پخش می‌شوند.

*نسیم، متنوع و دیدنی

در ادامه این گفت و گو، محمد احسانی ضمن اشاره به برنامه ریزهای شبکه نسیم، گفت: شبکه نسیم که با عنوان نشاط و سرگرمی از آن یاد می شود، با وجود محدودیت در پخش قالب هایی مانند سریال های جدید ایرانی، برنامه های زنده، برنامه های ورزشی و کودک و نوجوان و با استفاده از چند قالب محدود مانند مسابقات و برنامه های گفتگو محور توانسته است نظر مخاطبان زیادی را جلب کند.

سیاست اصلی شبکه در دهه اول حفظ و تقویت برنامه‌های شاخص موجود و استفاده حداکثری از ظرفیت آنها و نیز افزودن تدریجی برنامه‌های جدید است. برنامه‌هایی مانند «کودک شو» و «وقتشه» که قسمت‌های متعددی از آنها پخش شده است سعی کرده‌اند ضمن ایجاد فضای پر نشاط در حوزه‌های موضوعی مانند تقویت کیان خانواده، آموزش مهارت‌های زندگی و … گام بردارند. در هفته پیش رو برای «کودک شو» علاوه بر مرور قسمت های گذشته، برنامه هایی با حضور چهره های آشنای فرهنگی و ورزشی خواهد داشت و سپس مرحله فینال این فصل با حضور ۲۴ خانواده برگزار می شود.

از دیگر برنامه های شبکه در فصل تابستان مستند مسابقه جذاب «خانه ما» است که با رقابت خانواده هایی از استان فارس و شهر شیراز در حال پخش است. همین طور برنامه های «ویتامین خ» و «کاف گاف» سعی دارد با زبان طنز و کمدی مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی را مطرح کنند.

 در پایان، احسانی از طی مراحل آخر HD شدن شبکه و همچنین رونمایی از بسته گرافیکی جدید شبکه در هفته جاری خبرداد.

علی حسینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.