تعطیلی شبکه منوتو به صورت رسمی اعلام شد

 تعطیلی شبکه منوتو به صورت رسمی اعلام شد

تعطیلی شبکه منوتو به صورت رسمی اعلام شد

به گزارش فناوری و تلویزیون دیجیتال،شبکه منوتو در تاریخ 11 بهمن 1402 تعطیل خواهد شد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی به آیدی FTDigital@ دنبال کنید


تعطیلی شبکه منوتو به صورت رسمی اعلام شد

شبکه منوتو در تاریخ 11 بهمن 1402 تعطیل خواهد شد.

تلویزیون من‌وتو یک شبکهٔ تلویزیونی ماهواره‌ای بین‌المللی سرگرمی خدمات عمومی رایگان به زبان فارسی است که در اکتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. این شبکه متعلق به شبکهٔ تلویزیونی مرجان است که توسط کیوان عباسی و مرجان عباسی تأسیس شد. این مرکز در لندن مستقر است و برنامه‌های سرگرمی-علمی و سیاسی آن شامل مستندها، فیلم‌ها، سریال‌ها، اخبار و گزارش‌ها است.

حامیان مالی این شبکه افراد نامشخصی هستند که هرگز نام آن‌ها فاش نشدو این کانال منابع مالی خود را مخفی نگه می‌دارد. نظام جمهوری اسلامی ایران از ایالات متحده آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل به عنوان حامیان مالی این کانال نام می‌برد و من‌وتو را به تبلیغ برای خاندان پهلوی و اسلام‌ستیزی متهم می‌کند.بر اساس گزارش ۲۰۱۱ دربارهٔ حقوق بشر و دسترسی اطلاعات به ایران توسط مرکز سیاست خارجی، یک اندیشکدهٔ مستقل مستقر در بریتانیا، بودجهٔ من‌وتو نیز از سرمایه‌گذاران خطرپذیر تأمین می‌شود. در این گزارش نامی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر پشت ایستگاه ذکر نشده‌است.

بنیانگذار این شبکه، شبکهٔ تلویزیونی مرجان با مدیریت کیوان عباسی و مرجان عباسی است. کیوان به دلیل شرایط شغلی پدرش دوران کودکی خود را در استرالیا گذراند. او پس از مهاجرت به آمریکا، و پایان دورهٔ تحصیلات دانشگاهی من‌وتو را در لندن راه‌اندازی کرد.

این شبکه در روز ۱۲ آذر سال ۱۳۹۵ پخش خود بر روی ماهوارهٔ یاه‌ست را برای همیشه متوقف کرد و به ماهوارهٔ یوتل‌ست ۷بی با کیفیت فول اچ‌دی و با صدای استریو انتقال یافت.

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.