تغییر نام شبکه پنج به تهران / مدیر جدید معرفی شد

 تغییر نام شبکه پنج به تهران / مدیر جدید معرفی شد

FTD ،تغییر نام شبکه پنج به تهران / مدیر جدید معرفی شد

آیین تکریم و معارفه مدیر شبکه تهران بعدازظهر روز چهارشنبه، 17 آبان با حضور شهردار تهران، معاون سیمای رسانه ملی و رئیس شورای شهرتهران برگزار شد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید


تغییر نام شبکه پنج به تهران / مدیر جدید معرفی شد

آیین تکریم و معارفه مدیر شبکه تهران بعدازظهر روز چهارشنبه، 17 آبان با حضور شهردار تهران، معاون سیمای رسانه ملی و رئیس شورای شهرتهران برگزار شد.

معاون سیما در مراسم تکریم و معارفه مدیران شبکه تهران ضمن قدردانی از حضور شهردار تهران ، رئیس شورای شهر ، معاونان استانداری و شهرداری تهران ،‌مدیران و همکاران این شبکه گفت: برای ما در رسانه ملی بسیار مهم است که در مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید شبکه تهران حضور دارید.

وی با اشاره به این که شبکه تهران در دوره ای  با محتوا و رویکرد اقتصادی ، در باره زمانی تحت عنوان شبکه پنج و در مقطعی به عنوان شبکه تهران در رسانه ملی فعالیت کرده است، گفت: این شبکه در دوره های مختلف  ماموریت های متفاوتی را تجربه کرده است و همین امر هم موجب نامشخص بودن هدف در ماموریت آن شد و یک بلاتکلیفی را به شبکه تحمیل کرده بود و مخاطب دقیقا نمی دانست شبکه چه رویکردی را دنبال می کند.

برمهانی ادامه داد: پس از بررسی های کارشناسی و ارزیابی های صورت گرفته، تصمیم گرفته شد این شبکه، شبکه ای با مختصات شهر تهران باشد تا با هدف گذاری  دقیق و شفاف بتواند ماموریت های تعریف شده را انجام دهد.

نماینده رئیس رسانه ملی در امورسیما خاطرنشان کرد: ترویج گفتمان انقلاب اسلامی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، توجه به مسائل شهروندی و کمک به رفع مسائل و مشکلات ناشی از شهرنشینی، معرفی و شناساندن ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پایتخت از مواردی است که انتظار می رود با تغییر رویکرد شبکه ۵ به شبکه تهران بیش تر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

برمهانی ادامه داد: امیدواریم این تغییر رویکرد با حمایت ها و کمک هایی ویژه ای از طرف مسئولان شهری و استان تهران صورت پذیرد تا بتواند ماموریت و رسالت خود را به شایستگی انجام دهد.

معاون سیما ضمن قدردانی از مهندس اشناب مدیر سابق شبکه خاطرنشان کرد: ایشان  از تجربه و سواد رسانه ای بالایی برخوردار است و در دوره مدیریتشان خدمات ارزشمندی  را به ثمر رساند. 

برمهانی همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای محمدباقر اعلمی مدیر جدید شبکه تهران گفت: اعلمی آشنا به روابط استانی و شهری است و مقتضیات و ظرفیت های آن را به خوبی می شناسد و انتظار می رود با این تغییر رویکرد، ماموریت و اهداف شبکه تهران را به شایستگی به منصه ظهور برساند. 

معاون سیما در پایان سخنان خود گفت: وظیفه خود می دانم از شهدای این روزهای غزه که خونشان تقدیم درخت تناور و برومند مقاومت شد یادی کنم و ان شالله که به زودی خبر نابودی رژیم صهیونیستی را بشنویم.

وی تاکید کرد: این مقاومت و حصری که هر روز در حال تنگ شدن است روزهای مهمی برای جبهه مقاومت است و ما اهالی رسانه باید هر آن چه که در توانمان است برای پیروزی جبهه حق علیه باطل به کار بندیم.

نقش ممتاز رسانه در ترغیب مردم به مشارکت در امور شهر

در ادامه علیرضا زاکانی، شهردار تهران نیز با اشاره به اهمیت موضوع تهران و شبکه تهران گفت: مهندس اشناب خدماتی شایانی ارائه و افتخاراتی در طول خدمتش در شبکه تهران خلق کرد. آقای اعلمی هم باافتخار این مسیر را دنبال خواهد کرد و برای هر دو آرزوی توفیق دارم.

وی ادامه داد: تهران به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب خودش یک کشور است و آثارش علاوه بر نقاط مختلف کشور، فرای مرزهای جغرافیایی نیز رخ‌نمایی می‌کند.

شهردار تهران،  تهران را قلب سیاسی نظام اسلامی‌با قدمت 237 ساله پایتختی ایران دانست و ضمن تأکید بر ضرورت تبدیل آن به الگویی برای نیل به اهداف تمدنی اسلام که نمایانگر معنویت، عدالت، آزادی، استقلال، پیشرفت و پرچم‌داری علم و دانش باشد گفت: در این صورت است که نمی‌توانند ما را به‌دروغ متهم به ناکارآمدی کنند. لذا کار سختی بر عهده همه ماست که بتوانیم ظرفیت تحقق شعارهای انقلاب را در تهران و براساس مظروفی درست و با عقلانیت بالا پیاده کنیم.

زاکانی تصریح کرد: تحقق این مهم جز برمدار و اندیشه مبارک انقلاب، تبعیت از رهبری و مشارکت مردم میسر نخواهد شد. مردم باید میدان‌دار امر باشند و خودشان را متولی تغییر و تحول بدانند. ما معتقدیم تحول را جز در متن جامعه و همراهی مردم نمی‌توان رقم زد و حتماً عناصر فعال در شهر در همه ابعاد مسئولیت‌های بزرگی دارند.

وی در ادامه مروری بر جزئیات اجرای طرحی تحت عنوان «من شهردارم» و جلب مشارکت‌های مردمی در این زمینه داشت و اظهار کرد: جنس مدیریت مشارکتی یک الگو و مسیر است و مردم اگر مجاب نشوند با ما مشارکت نخواهند کرد. در این میان نقش رسانه بسیار ممتاز است به‌نحوی‌که بتواند رضایت مردم را جلب و کامشان را شیرین کند تا امکان همراهی آنها در گام‌های اول و سپس میدان‌داری کار فراهم ‌شود.

شهردار تهران افزود: رسانه در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر بگردد و آنچه نیاز شهروندان است؛ اما به‌غفلت مورد بی‌توجهی قرارگرفته است را برجسته کند و در کنار بیان هنرمندانه خدمات، ذکر نیازها و مجموعه تلاش‌ها، فرهنگ‌ سازی کرده و مردم را تشویق به مشارکت کند.

زاکانی در خاتمه سخنانش گفت: امیدوارم دست‌به‌دست همدیگر داده و اسباب امیدواری و رضایت مردم را فراهم کنیم و ازآنچه باعث ناامیدی است اجتناب کنیم. به مدیر جدید شبکه تهران خوشامد می‌گویم و امید است گام‌های بلندی در مسیر خدمتگزاری بی‌منت و حرکت در مسیر تحول و پیشرفت جامعه با کمک همدیگر برداریم.

تلاش برای اطلاع‌رسانی به‌موقع و نمایش هوشمندانه دستاوردها

سعید اشناب، مدیر سابق شبکه تهران که سخنران بعدی این مراسم بود ضمن قدردانی از معاون سیما و انتخاب آقای اعلمی‌برای شبکه تهران، به رویکرد مدیریتی این شبکه طی چهار سال و اندی گذشته اشاره کرد و گفت: سؤال ابتدایی ما برای تعریف مأموریت و راهبرد شبکه پنج در ابتدای کار این بود که ما چه تفاوتی با شبکه‌های یک، دو و سه داریم و با اطمینان به این پاسخ رسیدیم که تهرانی هستیم و این وجه تمایز ما با دیگر شبکه‌هاست.

وی افزود: تقریباً با این شعار که هیچ کاری در حیطه مسئولیت و توان ما در تهران نباید روی زمین بماند، چند سیاست مهم را در دستور کار قرار دادیم؛ نخست اطلاع‌رسانی و آگاهی‌دهی به مردم در مواردی چون وقوع سیل، زلزله و کرونا بود. دوم آنکه واسطه‌ای بین مردم و مسئولان شهری باشیم و باور داشتیم که حتماً بعد از رفع مشکل از مسئول مربوطه تقدیر کرده و نتیجه را به مردم اعلام و احساس امید را منتقل کنیم.

اشناب با اشاره به تلاش برای اطلاع‌رسانی به‌موقع و نمایش هوشمندانه دستاوردها گفت: از همکاران خوبم در شبکه که مؤمن بودند و به مبانی انقلاب اعتقاد داشتند و این خصیصه مهم منجر به بروز خلاقیت در برنامه‌ها می‌شد قدردانی می‌کنم و بابت کاستی‌ها حلالیت می‌طلبم.

توجه ویژه به شهرستان‌های استان تهران در شبکه تهران

در ادامه این آیین، محمدباقر اعلمی، مدیر جدید شبکه تهران گفت: ابتدا لازم می‌دانم از حسن اعتماد رئیس و معاون سیمای رسانه ملی قدردانی کنم. در دوره تحولی قرار داریم و بازیابی هویتی این شبکه امری ضروری بود که اکنون محقق شد.

وی افزود: همکاران در گذشته زحمات فراوانی متقبل شدند، اما تغییر چندباره هویتی شبکه بر اقداماتش سایه افکنده بود و حالا که عنوان شبکه به نام «تهران» برگشته ظرفیت بزرگی برای ما ایجاد می‌کند که بتوانیم با همکاری مدیران استانی و شهری اقدامات درخوری انجام دهیم.

مدیر شبکه تهران معرفی رویش‌های جدید انقلاب، کمک به ترمیم آسیب‌های اجتماعی و سایر معضلات شهری و معرفی پیشرفت‌ها و دستاوردها را از سیاست‌ها و برنامه‌های مهم این شبکه دانست و عنوان کرد: در دوره جدید معرفی پیشرفت‌ها و دستاوردها قطعاً جایگاه خاصی خواهد داشت. شاید در ادوار مختلف در تبیین وقایع مهم تاریخ معاصر پایتخت کم‌کاری کرده‌ایم که باید آن را جبران کنیم.

اعلمی از توجه ویژه به معرفی خدمات شهری نیز خبر داد و گفت که هدف‌گذاری جدید ما حضور پررنگ شهرستان‌های استان تهران در شبکه تهران است و آنها باکس ثابتی خواهند داشت. همچنین اچ‌دی‌سازی شبکه موضوعی بااولویت است و امید است همه ظرفیت‌های شهری نیز پای کار بیایند تا بتوانیم این دستاورد مهم را محقق کرده و در دهه فجر رونمایی کنیم.

بنابراین گزارش، در این آیین علاوه بر حضور همکاران و مدیران معاونت سیما و شبکه‌های مختلف، سید عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی و محسن نایبی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران و محمدامین توکلی‌زاده معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران نیز حضور داشتند.

مهدی

3 نظرات

  • امیداورم اسم شبکه پنج بشود تهران و به فرستنده دوم سراسری و چهارم سراسری اضافه شود تا رقابت بین شبکه ها استانی ایجاد شود

  • امیداورم اسم شبکه پنج بشود تهران و به فرستنده دوم سراسری و چهارم سراسری اضافه شود تا رقابت بین شبکه ها استانی ایجاد شود انشااِلله

  • امیداورم بازی ها لیگ برتری تهران در والیبال بسکتبال فوتبال لیگ برتر و لیگ آزادگان از شبکه تهران پخش شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.