سریال قصه های جزیره روی آنتن شبکه تماشا می رود

 سریال قصه های جزیره روی آنتن شبکه تماشا می رود

FTD ،سریال قصه های جزیره روی آنتن شبکه تماشا می رود

مجموعه قصه های جزیره قرار است از روز سه شنبه ۴ مهر ماه هر شب ساعت ۲۲ از شبکه تماشا پخش شود

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید


سریال قصه های جزیره روی آنتن شبکه تماشا می رود

مجموعه قصه های جزیره قرار است از روز سه شنبه ۴ مهر ماه هر شب ساعت ۲۲ از شبکه تماشا پخش شود

تکرار : ساعات ۴ ،‌۱۰ و ۱۶

قصه‌های جزیره با نام اصلی جاده‌ای به اَونلی (به انگلیسی: Road to Avonlea) محصول سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۶، یک سریال کانادایی است که نامزد ۱۶ جایزهٔ امی و برندهٔ ۴ تای آن است.

«جاده‌ای به‌سوی اَونلی» (در ایران با عنوان «قصه‌های جزیره») در قالب ۵۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای، محصول کشور کانادا (با همکاری شرکت دیزنی) است و ساخت آن از سال ۱۹۸۹ آغاز شد و هفت سال به طول انجامید. پخش «قصه‌های جزیره» در سال ۱۹۹۰ برای نخستین‌بار در کانادا و آمریکا آغاز شد و ۲ و نیم میلیون بیننده را به سمت خود جلب کرد. «قصه‌های جزیره» را می‌توان موفق‌ترین سریال کانادایی نامید که به مدت هفت سال از شبکهٔ سی‌بی‌سی پخش شد. موفقیت کم‌نظیر این مجموعهٔ تلویزیونی سبب شد که پس از پایان پخش آن در داخل کانادا، به ۱۴۰ کشور جهان فروخته شود.

فیلمنامهٔ «قصه‌های جزیره» بر اساس اقتباسی آزاد از شخصیت‌ها و داستان‌های کتابی به قلم لوسی ماد مونتگومری -نویسندهٔ مشهور کانادایی که پیش از این سریال «آن از گرین‌گیبلز» براساس کتاب دیگری از او ساخته شد- و یک اسپین آف از مینی سریال آن از گرین گیبلز به نگارش درآورده‌اند.

اگرچه داستان «قصه‌های جزیره» در جزیرهٔ پرنس ادوارد می‌گذرد؛ اما سریال در آکسبورگ اونتاریو فیلمبرداری و نماهای داخلی در تورنتو گرفته شد.

داستان این سریال که در یک شهر خیالی ساحلی کوچک به نام اَونلی در جزیرهٔ پرنس ادوارد و در اوایل قرن بیستم (۱۹۱۲ – ۱۹۰۳) می‌گذرد، دربارهٔ دختری ثروتمند به نام سارا استنلی (با بازی سارا پلی) است که توسط پدرش به جزیرهٔ پرنس ادوارد و نزد خاله‌هایش (هتی و اُلیویا کینگ) فرستاده می‌شود تا در کنار خانوادهٔ مادر مرحومش زندگی کند. سریال روی فعل و انفعالات پیرامون مواجههٔ سارا با خویشاوندان تازه‌یافته‌اش (الک، جنت، فلیسیتی و فلیکس کینگ) متمرکز می‌شود و داستان‌هایی دربارهٔ خانوادهٔ کینگ را بازگو می‌کند. بعدها قسمت‌هایی از سریال بیشتر به آن دسته از ساکنان اَونلی می‌پردازد که با خانوادهٔ کینگ در ارتباط هستند و سرانجام سارا پولی از جریان داستان حذف می‌شود و فقط چند بار به عنوان بازیگر میهمان در سریال حضور پیدا می‌کند.

ساختار سریال «قصه‌های جزیره» و پی‌رنگ اپیزودها مبتنی بر روابط بچه‌ها با یکدیگر و ورود تدریجی‌شان به دنیای بزرگسالان و زندگی اجتماعی استوار است. کوین سالیوان در مقام طراح و تهیه‌کننده، تمامی فراز و فرودهای جامعه‌ای کوچک در این جزیرهٔ زیبا را به شکل حرفه‌ای در بطن «قصه‌های جزیره» روایت کرده‌است که به ویژه در پروراندن شخصیت‌های داستان رویکرد باورپذیری داشته‌است. می‌توان گفت شخصیت‌پردازی قوی، برجسته‌ترین ویژگی سریال «قصه‌های جزیره» است. سالیوان قصد نداشت تا از طریق جایگزینی شخصیت‌های جوان‌تر به‌جای بازیگرانی که پس از هفت سال بزرگ شده بودند، سریال «قصه‌های جزیره» را ادامه دهد؛ بنابراین آخرین اپیزود این سریال قصه‌ای در تابستان ۱۹۱۲ را به تصویر کشید و در زمان کوتاهی، وقوع جنگ جهانی اول، آرامش شهر کوچک و ساکت اَونلی را برگشت‌ناپذیر جلوه داد.

در سال ۱۹۹۸ فیلم تلویزیونی به نام «کریسمس اونلی» به عنوان دنباله‌ای از سریال «قصه‌های جزیره» ساخته شد و داستان آن در مورد خانوادهٔ کینگ است که همزمان با شدت گرفتن جنگ جهانی اول در اروپا، خود را برای جشن کریسمس آماده می‌کنند.

چکیده داستان

داستان در مورد دختری شهری به نام سارا استنلی (با بازی سارا پُلی) است که به این دهکده نقل مکان کرده تا با بستگان مادرِ فوت شده‌اش زندگی کند.

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.