شبکه های چهار و آموزش بزودی HD می شوند

 شبکه های چهار و آموزش بزودی HD می شوند

FTD ،شبکه های چهار و آموزش بزودی HD می شوند

معاون سیما در بازدیدهای جداگانه ای از شبکه های چهار، آموزش و قرآن و معارف، در جمع مدیران شبکه ها و گروه های برنامه ساز آن ها، متناسب با ماموریت هر شبکه اهداف تحولی را مرور و بررسی کرد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید


شبکه های چهار و آموزش بزودی HD می شوند

معاون سیما در بازدیدهای جداگانه ای از شبکه های چهار، آموزش و قرآن و معارف، در جمع مدیران شبکه ها و گروه های برنامه ساز آن ها، متناسب با ماموریت هر شبکه اهداف تحولی را مرور و بررسی کرد.

معاون سیما همراه با قائم مقام خود و دیگر مدیران ستاد این معاونت، به خیابان مهری رفت و از شبکه آموزش بازدید کرد.

محسن برمهانی معاون سیما پس از بازدید از بخش های مختلف شبکه آموزش در جمع شورای مدیران این شبکه گفت: تکنولوژی، توجه به نیروی انسانی، فراهم کردن بستری مناسب برای یک جایگاه علمی متفاوت از ملزوماتی است که شبکه تخصصی آموزش باید آن را مورد نظر ویژه قرار دهد. «عدالت آموزشی» هم که از اولویت های رسانه ملی است در این شبکه دنبال شده و می توانیم ادعا کنیم در این خصوص قدم های موثر و مهمی برداشته شده است.

برمهانی خاطرنشان کرد: در دوره تحولی سازمان اگر درباره عدالت گستری صحبت می کنیم، یکی از مصادیق افتخارآمیز آن ماحصل تلاش همکاران شبکه آموزش در فعال بودن «مدرسه تلویزیونی ایران» و «مدرسه کنکور» است.

علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش هم ضمن تشکر از حضور معاون سیما در این شبکه گفت: میزان تعامل، همکاری و هم افزایی که در شبکه آموزش و مدیران سیما وجود دارد بسیار ارزشمند است و این حد از همدلی موجب خدمت رسانی جدی تر شبکه آموزش و در نتیجه خوب شدن حال معلمان عزیز و دانش آموزان دوست داشتنی ایران زمین است، خصوصا آن هایی که متاسفانه از نصیب آموزشی برابر برخوردار نیستند.

عبدالعالی افزود: بارها دکتر صحرایی، وزیر محترم آموزش و پرورش تاکید داشته اند که تحقق اهداف سند تحول بنیادین مقدور نیست مگر با همراهی و کمک شبکه آموزش.

وی ادامه داد: «یادگیری معکوس» را به برنامه های مدرسه تلویزیونی اضافه کردیم و به چندین استان کشور استفاده از مدرسه تلویزیونی ابلاغ شده است که بر این اساس دانش آموزان یک روز قبل از آموزش در مدارس، مباحث را در مدرسه تلویزیونی مشاهده می کنند و سرکلاس معلم کاستی های آموزش را رفع می کند.

مدیر شبکه آموزش ادامه داد: ما در مقاطع هفتم، هشتم و نهم حدود ۲۵۰ هزار دانش آموزان داریم که ظاهرا به مدرسه می روند اما این روند مطلوب نیست و محل تحصیل آن ها دارای کاستی های جدی است یا برای رسیدن به محل تحصیل با مشکلاتی مواجه هستند. کاری که شبکه آموزش و وزارت آموزش و پرورش قرار است انجام دهند این است که مدرسه تلویزیونی ایران برای دانش آموزان مدارس شبانه روزی الزام آور می شود.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در حال رایزنی با سازمان ها و نهادها هستیم تا حدود ۴۰۰  تلویزیون برای مدارس در مناطق محروم فراهم کنیم که این طرح از روز دانش آموز سیزدهم آبان کلید می خورد که دانش آموزان بتوانند آموزش دروس را از قاب تلویزیون بینند.


بازدید دوم معاون سیما به شبکه چهار اختصاص پیدا کرد. محسن برمهانی در بازدید از شبکه چهار، این شبکه را محفلی برای ارتباط با نخبگان توصیف کرد که از گذشته تا به امروز در مسیر حرفه ای خود حرکت می کند و همین مساله، لزوم شنیدن مسائل آن را جدی تر می کند.

معاون سیما تاکید کرد: شبکه چهار، شبکه جریان سازی است و در ماه های اخیر با برنامه های جدیدی که روی آنتن آورده، چه در حوزه سیاست، فرهنگ، هنر و .. این مساله را ثابت کرده است.

برمهانی در جمع همکاران شبکه چهار گفت: این نوید را می دهم که در آینده نزدیک این شبکه (چهار سیما) و شبکه آموزش با کیفیت پخش HD تقدیم مخاطبان می شود.

وی با اشاره به وجود ۲۰ شبکه و کانال عمومی، اختصاصی و تخصصی تلویزیون در معاونت سیما ادامه داد: یکی از خطاها در بررسی عملکرد شبکه ها این است که میزان مخاطبان شبکه های تلویزیون در نمودارهای مرکز تحقیقات با هم مقایسه شود. از آنجایی که هر شبکه ای رسالت و مخاطب هدف آن متفاوت است باید متناسب با این مولفه ها برای آن برنامه ریزی کرد و از آن انتظار داشت.

شبکه های تخصصی رسانه ملی باید فلسفه وجودی خود را دنبال و در مسیر حرفه ای و ماموریت خود حرکت کند.

حسین شاه مرادی مدیر شبکه چهار در این جلسه ضمن برشمردن برنامه های شاخص این شبکه، گزارشی از برنامه های در دست تولید ارائه کرد.


برمهانی در سومین بازدید خود به ساختمان شبکه قرآن و معارف سیما رفت.

وی پس از عرض خداقوت به همکاران گروه های مختلف در جمع شورای مدیران این شبکه گفت: شبکه قرآن و معارف به عنوان نخستین شبکه تلویزیونی قرآن در جهان اسلام، میراثی است که به دست شما عزیزان رسیده، نکات مثبتی داشته که تا به امروز ادامه پیدا کرده است. البته مواردی هم باید اصلاح می شده و نکاتی هم انتظار می رود تقویت و برنامه ریزی شود که با همت همکاران پرتلاش این شبکه انجام خواهد شد.

وی افزود: علی رغم محدودیت های مالی این شبکه ماموریت خود را به خوبی انجام می دهد و بایستی برنامه های شاخص خود را حفظ و ارتقاء دهد.

محمدحسین کشکولی مدیر شبکه قرآن و معارف ضمن خوشامدگویی به معاون سیما درخصوص تولید برنامه های جدید این شبکه و همچنین پخش محافل قرآنی در این ایام با شعار محوری «غزه آیه مقاومت» که به صورت زنده روی آنتن می رود توضیحاتی داد.

در این بازدیدها سلیم غفورى قائم مقام معاون سیما، سلطانى مشاور اجرایی و مدیردفتر، کوروش مفاخرى رئیس مرکز طرح، برنامه و ارزیابی، حسین فراهانى نیک مدیر کل برنامه ریزی و نظارت، سعیدمحسن‌ یوسفى مدیر تولید آثار کوتاه، عیسى آبادى مدیرکل ادارای ـ مالی، سیدحاجی سیدرضى رئیس مرکز تولید و فنی و حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی سیما از ستاد معاونت نیز حضور داشتند.

مدیران گروه شبکه های مذکور نیز نقطه نظرات خود را با معاون سیما در میان گذاشتند.

مهدی

3 نظرات

  • چرا شبکه های استانی را و شبکه های برون مرزی را وارد گیرنده های دیجیتال نمی کنید تا مردم .به جای ماهواره و فضایی مجازی به تماشایی تلوزیون بنشیندد

    • سلام خسته نباشید امیدوارم شبکه چهار وآموزش هر چه زوردتر اچ دی شود نه مثل شبکه پنج هنوز بعد از چند ما هنوز اچ دی نشده

  • من با نظر آقای عباس کاملآ موافقم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.