علی‌ عسگری رفتنی شد/ «پیمان جبلی» رئیس سازمان صداوسیما می‌شود

 علی‌ عسگری رفتنی شد/ «پیمان جبلی» رئیس سازمان صداوسیما می‌شود

علی‌ عسگری رفتنی شد/ «پیمان جبلی» رئیس سازمان صداوسیما می‌شود

علی‌ عسگری رفتنی شد/ «پیمان جبلی» رئیس سازمان صداوسیما می‌شود

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

«عبدالعلی علی عسگری» پس از استعفای «محمد سرافراز» از ریاست سازمان صداوسیما، از ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ ریاست این سازمان را بر عهده گرفت و اکنون بیش از پنج سال است که کرسی عالی رسانه ملی را در اختیار دارد. با پایان یافتن دوره پنج ساله ریاست وی در روز‌های اخیر، خبر انتصاب یکی از معاونان او به ریاست سازمان صدا و سیما به طور جدی مطرح می‌شود

هرچند رسانه‌های آنلاین و مجازی سهم ویژه‌ای در میان افکار عمومی یافته اند و به شدت تاثیرگذارند، همچنان رسمی ترین، بزرگترین و فراگیرترین رسانه کشور تلویزیون و رادیو است؛ دو ابزاری که فرای از VOD‌ها که باز نظارت بر آن در اختیار صداوسیماست، همچنان انحصارا در اختیار این سازمان قرار دارد و رئیس این رسانه نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، به طوری که حکم انتصابش توسط رهبری صادر می‌شود و در بسیاری از جلسات مهم کشور از جمله در هیات دولت حضور مستمر دارد.

«عبدالعلی علی‌عسگری» ۶۳ ساله بیش از پنج سال است، به عنوان هفتمین رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مشغول به فعالیت است. او پیشتر مقام معاونت توسعه و فناوری رسانهٔ این سازمان را برعهده داشت که با روی کار آمدن رئیس قبلی این سازمان، از این سمت کناره گرفت. از جمله اقدامات انجام شده در دورهٔ تصدی او، معاونت توسعه و فناوری رسانه‌ای صدا و سیما می‌توان به راه اندازی تلویزیون دیجیتال و انتقال فناوری تلویزیونی از آنالوگ به دیجیتال اشاره کرد. وی عضو هیات علمی دانشگاه و دانشیار دانشگاه صدا و سیما نیز هست.

علی‌ عسگری رفتنی شد/ «پیمان جبلی» رئیس سازمان صداوسیما می‌شود

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

علی عسگری مسئولیت‌هایی همچون معاونت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ریاست هیات مدیره و مدیرعاملی سازمان مراکز ایرانگردی و جهانگردی، بنیانگذاری شرکت فروشگاه‌های رفاه، معاونت آموزشی صدا و سیما، ریاست دانشگاه صدا و سیما، عضویت در قرارگاه فضای مجازی و از طراحان اصلی شورای عالی فضای مجازی و مشاورت رئیس قوه قضائیه را بر عهده داشته است. همچنین وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا در خرداد ماه ۱۳۹۷ نام او را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

حالا پس از گذشت پنج سال و چهار ماه از دوره مسئولیت علی عسگری در سازمان صداوسیما و با توجه به پایان یافتن مدت زمان حکمش، طبق شنیده‌های «تابناک» قرار است پیمان جبلی ۵۵ ساله و دانش آموخته دکترای فرهنگ و رسانه از دانشگاه امام صادق (ع) سکان سازمان صدا و سیما را به دست بگیرد.

گفته می‌شود، حکم جبلی که هم اکنون مسئولیت معاونت برون مرزی صدا و سیما را بر عهده دارد تا پایان هفته جاری صادر خواهد شد و وی بر کرسی عالی سازمان تکیه خواهد زد. او در رسانه ملی، مسئولیت‌هایی همچون معاونت برون مرزی صداوسیما، عضویت در هیات علمی دانشگاه صداوسیما، معاونت سیاسی صداوسیما، دبیر اخبار خارجی بخش شامگاهی رادیو، دبیری اخبار خارجی و داخلی تلویزیون، سردبیری اخبار سراسری شبکه ۲ سیما، مدیرکلی اخبار داخلی واحد مرکزی خبر، مدیرکلی اخبار شبکه العالم و مدیریت دفتر شبکه العالم در بیروت را بر عهده داشته است.

پیمان جبلی علاوه بر سوابقش در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی، طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳ سفیر ایران در کشور تونس بوده‌ است. او همچنین معاون رسانه‌ای دبیر شورای عالی امنیت ملی در زمان تصدی این مسئولیت توسط «سعید جلیلی» را نیز بر عهده داشته است. با توجه به اطلاعات و اخبار به دست آمده از هم اکنون باید جبلی را هشتمین رئیس سازمان صداوسیما بدانیم.

گفته می شود که فردا سه شنبه سی ام شهریور ماه، مراسم معارفه رئیس جدید سازمان صداوسیما برگزار خواهد شد / تابناک

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.