فصل ششم «ایرانگرد» در مرحله پیش تولید است

 فصل ششم «ایرانگرد» در مرحله پیش تولید است

FTD ،فصل ششم «ایرانگرد» در مرحله پیش تولید است

به گزارش FTD ،فصل جدید مستند «ایرانگرد» در گروه غیر نمایشی مرکز سیمرغ وارد مرحله پیش تولید شد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید

کانال ما در روبیکا را دنبال کنید


فصل ششم «ایرانگرد» در مرحله پیش تولید است

فصل جدید مستند «ایرانگرد» در گروه غیر نمایشی مرکز سیمرغ وارد مرحله پیش تولید شد.

جواد قارایی تهیه کننده و کارگردان «ایرانگرد» گفت: سری جدید مستند «ایرانگرد» در ۲۶ قسمت ۴۲ دقیقه ای با رویکردی متفاوت در محتوا و فرم به پیش تولید رسید. طبق طرح ارائه شده از ۱۰ استان که در مورد آنها تحقیق و پژوهش می شود ۷ استان انتخاب شده و درباره آنها تولید اثر خواهد شد.

وی افزود: با توجه به نظرسنجی و استقبال چشمگیر مخاطبین همچنان در خصوص روستا، اقوام و عشایر، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی هر استان مستند ساخته خواهد شد. در حال حاظر پیش تولید استان های آذربایجان شرقی و ایلام آغاز شده است. تیم های پژوهشی و محتوایی برنامه در حال تحقیقات میدانی و بازبینی محل های مورد نظر هستند و از ۲۰ روز دیگر تصویربرداری شروع خواهد شد.

جواد قارایی در پاسخ به اینکه تفاوت فصل ششم «ایرانگرد» با فصل های قبل در چیست عنوان کرد: سعی شده در محتوا به روزتر و عمیق تر ورود کنیم مفاخر هر استان، پیشرفت ها و ظرفیت های جدید آن مورد توجه قرارگیرد و همچنین حضور پررنگ تر ساکنین هر منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: تیم های پژوهشی که در حال فعالیت هستند همه و همه از مراکز دانشگاهی انتخاب شده اند، اساتید و کارشناسان مجرب در حوزه های تاریخ و اقوام، مردم شناسی، جامعه شناسی، میراث فرهنگی، محیط زیست و اقلیم شناسی به صورت گروهی در حال تحقیق و پژوهش و کسب اطلاعات میدانی از مردم ساکن هر منطقه هستند تا در نهایت به یک چکیده دست پیدا کنند و از آن به عنوان گفتار متن استفاده شود.

وی در پایان بیان کرد: لازم است از پشتیبانی و همراهی رییس سازمان صدا و سیما، قائم مقام فرهنگی و معاون سیما نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم که حمایت زیادی از این برنامه داشتند و در پایان از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه آقای اکبر شاهی رییس مرکز سیمرغ تشکر می کنم که در زمینه پیش برد اهداف این برنامه با استفاده از همه ظرفیت های موجود و تلاش شبانه روزی مجموعه خود فرصتی دوباره به من دادند تا بتوانم به کشور عزیزم ایران خدمت کنم.

مهدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.