معرفی ویژه برنامه های رمضان و نوروز ۱۴۰۳ تلویزیون

 معرفی ویژه برنامه های رمضان و نوروز ۱۴۰۳ تلویزیون

معرفی ویژه برنامه های رمضان و نوروز ۱۴۰۳ تلویزیون

به گزارش فناوری و تلویزیون دیجیتال،معاون سیمای رسانه ملی روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه در نشست خبری با حضور خبرنگاران، برنامه های ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ را تشریح کرد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی به آیدی FTDigital@ دنبال کنید


معرفی ویژه برنامه های رمضان و نوروز ۱۴۰۳ تلویزیون

معاون سیمای رسانه ملی روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه در نشست خبری با حضور خبرنگاران، برنامه های ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ را تشریح کرد.

محسن برمهانی معاون سیما برنامه های ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ را در نشست خبری تشریح کرد.

اعلام و معرفی برنامه‌های تحویل سال و رمضان

محسن برمهانی معاون سیما در این نشست گفت: معمولا برنامه های نوروز برای ۱۳ روز تدارک دیده می شوند اما امسال به واسطه تقارن بهار قرآن و بهار طبیعت، ویژه برنامه ها را برای۳۰ روز تدارک دیده ایم.

وی با اشاره به این که محمدحسین کشکولی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما امسال دبیر کمیته ماه رمضان و محمدرضا خوشرو مدیر شبکه نسیم دبیر کمیته نوروز سیما هستند، خاطرنشان کرد: امسال ۹ برنامه سحر و ۱۰ برنامه افطار، ۱۵ برنامه ترتیل خوانی، ۱۵ برنامه مناجات خوانی، ۲۰ برنامه سخنرانی ویژه رمضان و ۵۰ ویژه برنامه معارفی رمضانی در نظر گرفته شده است.

معاون سیما با اشاره به ویژه برنامه «محفل» گفت: این برنامه مناسبتی موجب شد طیف رنگارنگی از مردم با مفاهیم قرآنی انس بیشتری پیدا کنند.
امسال این برنامه با همان ناظران (داوران) که دو تن از آن ها خارجی و سه ناظر دیگر ایرانی هستند به روی آنتن می رود. این برنامه از شبکه سه و قرآن و معارف سیما پخش می شود.

برمهانی همچنین به برنامه پرمخاطب «زندگی پس از زندگی» شبکه چهار اشاره کرد که امسال هم در جدول پخش برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان قرار دارد و بازپخش آن شبکه قرآن و معارف سیما روی آنتن می رود.

معاون سیما ادامه داد: رمضان امسال پویشی با نام «زندگی با آیه ها» با همراهی سازمان تبلیغات اسلامی خواهیم داشت که به نوعی حفظ موضوعی آیات قرآن خواهد بود.

«زیرخاکی ۴»، «نون.خ ۵»، «رستگاری» و «هفت سر اژدها» سریال ‌های نوروزی

برمهانی درباره سریال‌های نوروزی امسال هم گفت: سریال «زیرخاکی» شبکه یک با شروع ماه مبارک رمضان پخش می شود و تا شب های قدر به روی آنتن است. در شب های قدر یک مینی سریال خواهیم داشت و بعد از آن هم فصل جدید سریال «نون.خ» از این شبکه پخش می شود.

شبکه دو سریال «رستگاری» که موضوع ماورایی دارد را به روی آنتن می فرستد و شبکه سه هم پخش سریال «هفت سر اژدها» با موضوع امنیتی و سیاسی را برای نوروز در نظر گرفته است. ۹ سریال خارجی نیز در ژانرهای (گونه های) مختلف داریم که از شبکه‌های مختلف پخش می‌شوند. سریال «جومونگ ۳» از شبکه تماشا و سریال کره ای «دهن لق» از شبکه تهران و «مُنارک میراث هیولا» از شبکه چهار و سفر به اعماق زمین» از شبکه امید پخش خواهد شد.

پخش ۱۹۰ فیلم در نوروز ۱۴۰۳ از تلویزیون

برمهانی درباره فیلم‌های نوروز ۱۴۰۳ هم اظهار کرد: پرمخاطب‌ترین گونه برنامه های نوروزی، فیلم‌های سینمایی هستند که امسال  ۱۷۷ فیلم جدید و ۱۳ فیلم سینمایی ایرانی خواهیم داشت. «هناس»، «کارو»، «مصلحت» و «ضد» از جمله این فیلم‌ها هستند. فیلم های خارجی محصول ۵۱ کشور جهان است که با دوبله بسیار باکیفیت برای علاقه مندان پخش می شود.
۸۰ فیلم مستند خارجی هم با موضوعات علمی، نجوم، حیات‌وحش و طبیعت از شبکه مستند و سایر شبکه‌های تلویزیون به روی آنتن می رود.
برمهانی با اشاره به برنامه های تحویل سال نو ادامه داد: «ایران دوست داشتنی» ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک است که پخش آن در ایام نوروز هم ادامه پیدا می کند. پدرام کریمی، امیرحسین مدرس، فلورا سام و محمد معتمدی هم مجریان آن هستند.

ویژه برنامه افطار شبکه یک با عنوان «هلال» با اجرای محمد دلاوری است و برنامه سحرگاهی «ماه خدا» را هم حسن سلطانی اجرا می کند.

معاون سیما در بخش دیگر از صحبت هایش تصریح کرد: برنامه تحویل سال شبکه دو، «شب عیدی» نام دارد و مجریان تحویل سال المیرا شریفی مقدم، وحید رونقی و مجید یحیایی هستند.

«پناه» ویژه افطاری شبکه دو است که از شهر مشهد و «سحر نشینی» ویژه سحری این شبکه است که با تاکید بر نقش مادری و فضیلت های حضرت زهرا (س) و اجرای خانم امینیان پخش می شود.

اجرای برنامه تحویل سال شبکه سه را حامد سلطانی و فرزاد حسنی اجرای برنامه تحویل سال شبکه نسیم را برعهده دارند.

برنامه «ماه من» ویژه ماره مبارک رمضان شبکه سه سیما را هم نجم‌الدین شریعتی اجرا می‌کند و «سحوری» شبکه چهار هم با طراحی متفاوتی در سحرگاه این شبکه روی آنتن می رود.
«باب القبله» برنامه افطاری شبکه تهران است که بعد از خبر و «سدره» از کربلا در زمان سحر روی آنتن می رود. همچنین «انارستان» ویژه برنامه افطار و «وقت سحر» را در شبکه افق خواهیم داشت.

«ماه ماه» برنامه ویژه افطار شبکه سلامت و ویژه افطار شبکه قرآن و معارف سیما نیز از شهر قم روی آنتن می رود.

وی با اشاره به تولیدات مرکز پویانمایی صبا عنوان کرد: مرکز صبا حدود ۶۲ ساعت پویانمایی برای عید تولید نموده است که شامل ۱۶ مجموعه می شود. چهار مجموعه ویژند (برند) جدید خواهد بود و مابقی فصل های جدید تولیدات موفق قبلی است مانند «جوانمردان».

معاون سیما با اشاره به برنامه‌هایی که هم اکنون در حال پخش است، افزود: پخش برنامه «پانتولیگ» شبکه سه، «برمودا» و «بگو بخند» شبکه نسیم هم ادامه دارد.

برنامه های مهم شبکه ها

«ایران دوست داشتنی»، مستند «ایران از بالا» و «کلمه» برنامه های شبکه یک؛ «هم وطنز»، «شصتادیا» شبکه دو؛ «قهرمان»، «پانتولیک»، «شب خوش» و «معرکه» شبکه سه؛ «کودک شو»، «بگو بخند»، «برمودا»، «خوش نمک» و «آن» شبکه نسیم؛ «سرزمین شعر» شبکه چهار؛ «شب فیروزه ای»، «جشن رمضان» شبکه تهران؛ «جعبه سیاه» و «رخداد» شبکه افق؛ مسابقه «آدرنالین» و مجموعه مستند «جان» شبکه سلامت؛ «بومرنگ» (پیوند اعضاء) شبکه آموزش؛ «آرمان»، «مهنا» و «تسبیح» شبکه قرآن و معارف سیما؛ «هم رکاب» (گردشگری دوچرخه سواری) و «لحظه های وحشی» (اتفاقات خاص حیاط وحش) شبکه مستند؛ «جام رمضان» و «قهرمان ایران» شبکه ورزش و جنگ شبانه نوروزی شبکه جام جم از برنامه هایی هستند که در این ایام روی آنتن می روند.

برمهانی همچنان با اشاره به ویژه برنامه های حوزه کودک و نوجوان گفت: مسابقه «مجری نو» ( استعداد یابی مجریان و گزارشگران)، مجموعه «ایران سرود»  از شبکه امید و «عروسک خانه»، «منم بچه مسلمان»، «پاشو پاشو قهرمان»، «ماجراهای نوید» و «سرسفره خدا» برنامه های مخصوص کودکان و نوجوانان هستند که پخش می شوند.

همچنین ۱۲ مجموعه جدید انیمیشن خارجی چون مجموعه‌های «پاندای کونگفوکار»، «اردوگاه آرام» و «گروه شب نقاب» و ۱۲ مجموعه انیمیشن جدید همچون فصل های جدید «جوانمردان»، «چیا»، «موزه» و  … همراه با ۴ برند جدید «دشت پرماجرا»، «چی شد این رنگی شدم» ،«آنی و مانی» و «فیل کوچولو» نیز در این ایام روی آنتن می روند.

معاون سیما با اشاره به تولیدات مرکز سیمرغ نیز گفت: مستند مسابقه «نامیرا» با محوریت معلولین جسمی و مسابقه تلویزیونی «خانه» با موضوع پیشرفت‌های ایران اسلامی برای پخش از شبکه نسیم؛ «هم وطنز» شب نشینی با اقوام و اهالی شهرستان‌ ها برای شبکه دو؛ «عروسک خونه» و «منم بچه مسلمان» برای شبکه های کودک و قرآن تولید مرکز سیمرغ است که برای آنتن نوروز آماده شده است.


«مهمانی» ایرج طهماسب در شبکه نسیم

برمهانی در بخش دیگر این نشست با اشاره به همکاری با ایرج طهماسب گفت: امسال در شبکه نسیم برنامه ای با نام «مهمانی» تدارک دیده شده که کار تهیه آن بر عهده ایرج طهماسب است و این مجموعه تلفیقی از عروسک های قبلی و جدیدی است که وی در ساخت آن نقش داشته است که امیدواریم به نوروز امسال برسد.

وی درباره سریال «پایتخت» تصریح کرد: درباره «پایتخت» هم صحبت های اولیه صورت گرفته اما سریال ها تا زمانی که وارد مرحله پیش تولید نشود، نمی توان از نتیجه قطعی آن سخنی گفت اما تولید «پایتخت» یکی از کارهای در حال مذاکره است که هرگاه به مرحله پیش تولید رسید اعلام رسمی می شود.

معاون سیما درباره حفظ برنامه های پرمخاطب تلویزیونی و بازگشت چهره‌ها نیز تاکید کرد: در دوره تحولی سیما قرار داریم اما باید در نظر داشت نباید این مدت زمان یکساله را  با ۳۵ سال مقایسه کرد ولی باید توجه داشت  یک سیر طبیعی و سیر تطور در حوزه نمایشی رخ داده است. درخصوص دعوت از چهره ها هم این یک اصل است که چهره ها و تلویزیون هر دو به هم احتیاج دارند و نمی توان این دو را از هم جدا کرد.

سلیم غفوری قائم مقام سیما هم در این نشست با تاکید بر تلاش برای رعایت تنوع ژانر (گونه) در انتخاب سریال‌های نوروز ۱۴۰۳ و رمضان، یادآور شد: ستاد سیما برنامه‌ریزی‌های خود را از ابتدای سال ۱۴۰۲ آغاز کردند و تلاش‌ کردیم که در نوروز امسال تنوعی از ژانرهای مختلف داشته باشیم. بر این اساس در آثار نمایشی دو سریال طنز، یک سریال ماورایی و یک سریال امنیتی پلیسی داریم که تنوع خوبی است. در برنامه ها هم تلاش شده است به موضوع قرآن، سبک زندگی توجه ویژه ای شود. همچنین در تولید محتوا تنوع قومیتی را هم در نظر گرفتیم.

غفوری با بیان اینکه تلاش کردیم در تنظیم جدول پخش جلوی هم‌پوشانی‌ها را بگیریم، در این زمینه گفت: در برنامه‌های سحرگاهی تلاش کردیم به همه ابعاد توجه شود و در همه گونه‌ها تولیدات جدید داشته باشیم. امیدواریم بتوانیم به صورت نسبی رضایت مخاطبان را جلب کنیم.

در ادامه کشکولی دبیرستاد برنامه های رمضان با اشاره به برنامه های رمضانی رسانه ملی بیان کرد: با توجه به استقبالی که از ماه مبارک رمضان از مناجات خوانی و ترتیل خوانی شد برای امسال این برنامه از نظر کمی رشد قابل توجهی داشته است.

ترتیل خوانی نوجوانان امسال برای نخستین بار به صورت مستقل پخش می شود و یکی از برنامه های ترتیل خوانی به صورت کامل از عتبات عالیات پخش می شود و حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ برنامه سخنرانی داریم.

محمدعلی غلامرضایی مدیرکل تامین و رسانه بین الملل نیز در این نشست تصریح کرد: «اخت الرضا» و «پری دریایی»، «لوپتو»، «شماره۱۰» و «های پاور» از دیگر فیلم هایی هستند که پخش می شوند.

وی ادامه داد: امسال اکران تلویزیونی نداریم تا چرخه اکران سینما رعایت شود و فیلم هایی که به اکران رسیده اند صرفا روی آنتن می روند. همچنین فیلم های «قاتلین ماه کامل»، «سریع و خشن» از جمله فیلم‌های خارجی هستند که پخش می‌شوند.

خوشرو دبیر کمیته نوروز سیما هم با اشاره به برنامه ویژه نوروزی شبکه تهران گفت: کامران تفتی در این شبکه اجرای برنامه تحویل سال را بر عهده دارد. شبکه چهار نیز برنامه ای در فضای شعر و شاعری خواهد داشت.

لیوانی رئیس مرکز صبا درباره پویانمایی هایی که قرار است از تلویزیون پخش شود، گفت: امسال با توجه به تقارن دو مناسبت، ۱۶ مجموعه تولید شده که از این تعداد، چهار مجموعه بِرند هستند. «فیل کوچولو»، «دشت پرماجرا»، «چی شد که این رنگی شدم»، «شکرستان»، «جوانمردان»، «خروس زیبا و روباه کلک» هم شامل این پویانمایی هاست.
گفتنی است در این نشست خبری خبرنگاران خبرگزاری ها، پرسش های خود را درخصوص برنامه های سیما مطرح و معاون سیما با همراهی جمعی از مدیران ستادی به آنان پاسخ دادند.

معرفی ویژه برنامه های رمضان و نوروز ۱۴۰۳ تلویزیون در فضای مجازی ما قرار می گیرد

مهدی

1 نظر

  • وقتی شبکه تهران فقط برای استان تهران هست چرا میگین که چه برنامه ای دارن؟ یا نگین یا اگه میگین جوری باشه که همه بتونن ببینن….مثلا همین سریال رو خیلیا دوست دارن ببینن ولی چون تهران نیستیم نمیتونیم…این درسته اخه؟:////

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.