ویژه برنامه های « احیای شب های قدر » شبکه های سیما

 ویژه برنامه های « احیای شب های قدر » شبکه های سیما

طبق اعلام دبیرخانه شوراى معارف سیما ویژه برنامه های شب های قدر شبکه های سیما با معرفی سخنرانان و مناجات خوانان اعلام شد.

طبق روال هر ساله و به مناسبت فرا رسیدن لیالی پر فیض قدر، شبکه های سیما مراسم احیا در اماکن مقدس را در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست سوم (چهارشنبه ۳۱ فروردین، جمعه ۲ اردیبهشت و یک شنبه ۴ اردیبهشت) پوشش می دهند.

شبکه یک سیما

حرم مطهر امام رضا (ع)، رواق امام خمینی (ره) – ساعت ۲۳:۱۵ – مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با سخنرانی آیت الله علم الهدی و مداحی و قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حاج محمود کریمی پخش می شود.در شب بیست و یکم سخنران مراسم حجت الاسلام والمسلمین رفیعی خواهد بود و حاج علی برادران و حاج احمد واعظی به قرائت دعای جوشن کبیر و مداحی می پردازند و در شب بیست و سوم نیز حجت الاسلام والمسلمین عالی سخنرانی و حجت الاسلام والمسلمین شجاع قرائت دعای جوشن و علی ملائکه مداحی خواهند کرد.

شبکه دو سیما

شهر قم حرم حضرت معصومه (س) – ساعت ۲۳ – در مراسم نخستین شب قدر شبکه دو سیما، حجت الاسلام والمسلمین رفیعی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و سیدعلی حسینی نژاد دعای جوشن کبیر را قرائت می کند.مراسم شب بیست و یکم نیز با سخنرانی آیت الله سعیدی و دعاخوانی حاج عباس حیدرزاده و در شب بیست و سوم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری و قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حاج مهدی سلحشور پخش می شود.

شبکه سه سیما

حسینیه همدانی ها – ساعت ۲۳ – مراسم احیاء لیالی قدر از شبکه سه سیما با قرائت دعای جوشن کبیر از امام زاده قاضی الصابر (ع) با نوای حاج میثم مطیعی ساعت ۲۳ شروع می شود و در ادامه از ساعت ۱ بامداد سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان پخش می شود.

شبکه چهار سیما

مصلی حضرت امام خمینی (ره) ساعت ۲۲:۳۰ – قرائت دعای جوشن کبیر در شب های قدر با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و علیرضا سبحانی پخش می شود و همچنین مرثیه خوانی در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم به ترتیب با نوای حاج احمد واعظی، حاج مهدی سماواتی و حاج حمید رمضان پور روی آنتن می رود. همچنین حجج الاسلام والمسلمین عالی، رییسی و حاج ابوالقاسم در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم به ایراد سخنرانی می پردازند.

شبکه پنج سیما

حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) – ساعت ۲۲ – نخستین شب قدر با قرائت دعا توسط حاج حسن شالبافان و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی از این شبکه پخش می شود.مراسم شب بیست و یکم نیز با قرائت دعای جوشن محمدرضا غلامرضازاده و حاج احمد زین العابدین فرد و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحمید میرباقری و در شب بیست و سوم با قرائت جوشن کبیر با نوای حمید رمضان پور و امیر نعیمی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رفیعی پخش می شود.

شبکه قرآن و معارف سیما

حسینیه آیت الله حق شناس (ره) و امامزاده صالح (ع) – ساعت ۲۳ – شبکه قرآن مراسم نخستین شب از لیالی قدر را از حسینیه آیت الله حق شناس (رحمت الله علیه) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری و قرائت دعای جوشن با نوای حاج مهدی سماواتی به روی آنتن می فرستد.دوربین های این شبکه از امامزاده صالح (ع) در شب های بیست و یکم و بیست و سوم این مراسم را پوشش می دهند. حجت الاسلام والمسلمین بی آزار تهرانی در این شب به ایراد سخنرانی می پردازد. همچنین دعاخوانی حجت الاسلام سیدمحمدجواد درچه ای و مجتبی محمدبیگی و مرثیه خوانی محمدحسین پویانفر در شب های بیست و یکم و بیست و سوم روی آنتن می رود.

شبکه افق

مسجد مقدس جمکران – ساعت ۲۲:۳۰ – مراسم احیا شب نوزدهم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین آقامیری و دعا و مرثیه خوانی حاج عباس حیدرزاده روی آنتن می رود.در شب بیست و یکم قرائت دعای جوشن کبیر حاج حسن شالبافان و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری پخش می شود. در شب بیست و سوم نیز حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی سخنران مراسم خواهد بود و قرائت دعا و مرثیه خوانی با نوای سیدعلی حسین نژاد انجام خواهد شد.

شبکه آموزش سیما

حرم مطهر امام خمینی (ره) – ساعت ۲۲:۳۰ – مراسم احیای شب نوزدهم با قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حاج حمید رمضان پور و مداحی سیدعلی محمد سادات رضوی، شب بیست و یکم حاج احمد خلف زاده و مرثیه خوانی حاج احمد شربیانی و در شب بیست و سوم حاج اسدالله عرب سرخی و مرثیه خوانی حاج مهدی منصوری روی آنتن می رود.در ادامه با احیا و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم هاشمیان در لیالی قدر پخش می شود.

شبکه جام جم

حرم مطهر امام رضا (ع) – در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان دعای جوشن کبیر با نوای حاج محمود کریمی و سخنرانی آیت الله علم الهدی از ساعت ۲ بامداد پخش می شود. در شب بیست و یکم رمضان مراسم سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رفیعی و دعاخوانی حاج علی برادران و مرثیه خوانی حاج احمد واعظی و شب بیست و سوم نیز از ساعت ۲۱ قرائت دعا با نوای حجت الاسلام والمسلمین شجاع و مرثیه خوانی علی ملائکه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عالی به روی آنتن این شبکه می رود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.