پخش شبکه‌‌های صداوسیما با کدک HEVC در اصفهان آغاز شد

 پخش شبکه‌‌های صداوسیما با کدک HEVC در اصفهان آغاز شد

با تلاش واحد فرستنده های تلویزیونی مرکز اصفهان و پشتیبانی واحد ستادی سازمان صداوسیما، یک دستگاه فرستنده آنالوگ خاموش و به فرستنده دیجیتال تبدیل شد و امکان پخش شبکه ها با کیفیت بسیار بالا با کدک HEVC در قالب فرستنده چهارم (TS4) فراهم شد.

در این بسته شبکه های سه HD, تماشا HD، امید, شما و ایرانکالا با فرمت HEVC قرار دارند.

 برای دریافت این شبکه ها نیاز به گیرنده هایی است که از استاندارد دیجیتال DVB_T2 پیروی کرده و همچنین فرمت فشرده‌سازی HEVC را پشتیبانی کند.

این بسته با تنظیم آنتن گیرنده به سمت غرب ( کارخانه ذوب آهن) بر روی کانال ۲۵ از باند UHF در شهرهای اصفهان( بجز بخش مرکزی), خمینی شهر, نجف آباد, فلاورجان, درچه، پیربکران, مبارکه, تیران, زرین شهر و شهرهای همجوار قابل دریافت می باشد.

مرکز اصفهان پس از تهران، دومین مرکز استانی است که صاحب پخش HEVC شده است.

علی حسینی

1 نظر

  • صدا و سیما باید قبل از اینکه بخواد فرمت جدید رو اجرا کنه برای مردم برنامه های آگاهی دهنده پخش میکرد . نه مثل الان که خیلی ها رفتن تلویزیون با قیمت بالا خرید کردن و تلویزیونشون این فرمت رو پشتیبانی نمی کنه و باید با همون کیفیت قبلی برنامه ها رو ببینند. الان باید برن دوباره یه ستاپ باکس با قیمت ۴۰۰ تومن بخرن بزارن کنار تلویزیونشون. این از فنی مون . اون هم از تولیدمون با برنامه های پر محتوا و پر مخاطبش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.