پخش HD شبکه امید به صورت آزمایشی

 پخش HD شبکه امید به صورت آزمایشی

FTD ،پخش HD شبکه امید به صورت آزمایشی

 شبکه امید امروز همزمان با ولادت امام حسن عسکری (ع) و بزرگداشت هفته ملی نوجوان با حضور رئیس سازمان صداوسیما پخش آزمایشی اچ دی خود را آغاز کرد.

برای مشاهده اخبار جدید سینما ، تلویزیون ،‌ فناوری و … ما را در فضای مجازی دنبال کنید

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک نمایید


پخش HD شبکه امید به صورت آزمایشی

پخش آزمایشى اچ دی شبکه امید سیما امروز با حضور پیمان جبلی رئیس رسانه ملی، محسن برمهانی معاون سیما، علیرضا شریفی سرپرست معاونت توسعه و فناوری رسانه و صادق باطنى مدیر شبکه امید و دیگر مدیران رسانه ملى آغاز بکار کرد.

دکتر پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در آیین رونمایی از پخش آزمایشی HD شبکه امید در استودیوی این شبکه گفت: پرمخاطب ترین شبکه های صداوسیما با توجه به مخاطب هدف، شبکه های پویا و امید هستند و  کودکان و نوجوانان از وفادارترین مخاطبان برای رسانه ملی، محسوب می شوند که این وظیفه رسانه را در افزایش کیفیت محتوا و پخش در این دو شبکه به ویژه شبکه امید، حساس تر می کند.

رئیس صداوسیما با تاکید بر اهمیت بها دادن به کودکان و نوجوانان که نسل آینده ساز کشور هستند، افزود:آینده کشور در دست این عزیزان است و این قشر همچون پلی بین نسل فعلی و نسل آینده هستند. پس ما به عنوان رسانه، مسئولیت بسیار سنگینی در پرداختن به موضوع ها و دغدغه های این عزیزان داریم.

دکتر جبلی ادامه داد: امروز در روز خجسته ولادت امام حسن عسکری(ع) و در آستانه گرامیداشت روز دانش آموز و در هفتمین روز شهادت شهدای حرم مطهر شاهچراغ (ع) به ویژه نوجوانان عزیزی که مظلومانه در این حادثه تلخ به شهادت رسیدند شاهد این خدمت رسانه ملى هستیم.

دکتر جبلی تصریح کرد: رسانه ملی باید برای ارتقای کیفیت محتوای تولید شبکه های امید و پویا، تلاش مضاعفی داشته  باشد که خوشبختانه تاکنون اقدامات بسیار خوبی در دوره جدید و همچنین با استفاده و بهره مندی از تجارب دوره های قبل در تولید محتوای فاخر برای این شبکه ها صورت گرفته است.

رئیس رسانه ملی خاطرنشان کرد: به لطف خدا در مقوله ارتقای کیفیت، تولید محتوای جدید، شناسایی و استفاده از ظرفیت های تولید محتوا توسط نوجوانان حرکت رو به جلویی را در رسانه ملی شاهد هستیم.در دوره تحولی جدید، صداوسیما به عنوان یک قرارگاه فرهنگی و شتاب دهنده عمل خواهد کرد که این مهم در شبکه امید در حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک بقیه شبکه های باقی مانده سیما، با کیفیت پخش  HD  برای مخاطبان آماده سازی شود.

 معاون سیما گفت:پخش اچ دی مستلزم تمهید فنی لازم در طول فرایند تولید تا پخش آثار است که این مهم بعد از ماه ها تلاش همکارانم در معاونت توسعه و فناوری رسانه و شبکه امید در این روز و مناسبت خجسته محقق شد.

محسن برمهانی مخاطب نوجوان را گروهی از مخاطبان ارزشمند سیما برشمرد و افزود:در رقابت رسانه ای امروز باید مطابق با استانداردهای دنیا حرکت کنیم و کیفیت پخش و محتوا را توامان ارتقاء دهیم و این حق مخاطب است.

وى خاطرنشان کرد: از مجموع شبکه ها و کانال های سیما، پنج شبکه اچ دی نبود که با اقدام امروز یعنى پخش آزمایشى شبکه امید، تنها چهار شبکه باقی می ماند که ان شاالله در آینده نزدیک با کیفیت اچ دی، تقدیم مخاطبان خواهد شد.

محمدصادق باطنی مدیر شبکه امید در این مراسم گفت: شبکه امید بنا دارد مسیر تحولی خود را در دوره جدید با شیب تندتر و سرعت بیش تری طی کند و گام های موثری در این راستا برنامه ریزی شده که HD  شدن شبکه امید یکی از این اقدامات است که امروز ازمایشی انجام شد و در ایام پیش رو ، برنامه های متنوع میدانی و تلویزیونی خواهیم داشت.

وی افزود: از امروز جشن «ایران آینده» با همکاری سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران و شبکه امید در باغ کتاب تهران آغاز به کار می کند که تا ۲۰ آبان ادامه دارد و برنامه های متنوعی برای نوجوانان در نظر گرفته شده است.

مدیر شبکه امید تصریح کرد: یک سری برنامه های شبکه امید که قرار است پاسخگوی نیازهای واقعی نوجوانان باشد و از سوی دیگر به صورت تعاملی نوجونان را در تولیدات شبکه مشارکت دهند در حال تولید است که به زودی روانه آنتن می شود.

باطنی ادامه داد: هفته آینده، رویداد نوجوان برگزیده سال را داریم که قرار است از نوجوانان عزیزی که در یکسال گذشته فعالیت های شاخص و ارزشمندی داشته اند در مراسمی تقدیر شود.

همچنین هفته آینده «جشنواره فیلم دانش آموزی مدرسه» را خواهیم داشت که از ۱۸ آبان شروع می شود و تا ۲۶ آبان ادامه دارد. تاکنون ۵۲۰۰  اثر دانش آموزی به جشنواره رسیده که در حال داوری است.

برنامه «تربیون آینده» که قرار است در مدارس و بین دانش اموزان برود و نیز  فصل جدید برنامه های «بازی ویزیون» ، مسابقه «راز جزیره» ، برنامه مشاوره تحصیلی «برو پی کارت» و مجموعه متعددی از برنامه های سرگرم کننده و آموزشی که مطابق نیاز نوجوانان است تدبیر شده که در آنتن پاییز و زمستان شبکه دیده خواهند شد.

مهدی

4 نظرات

  • لطفاً سریال کره ای افسانه دونگی و جواهری در قصر و ایسان رو در شبکه امید پخش کنید ممنون

  • پخش اچ دی شبکه امید به صورت رسمی آغاز و در بسته فرکانسی چهارم قرار گرفت البته در تهران با عرض پوزش اطلاع دقیق ندارم

  • سلام خسته نباشید به خدمت درستکاران صدا و سیما می خواستم بگم شبکه های چهار وپنج سیما وآموزش کی اچ دی می شود

  • سلام خسته نباشید به خدمت درستکاران می خواستم بگم فیلم های آخر هفته خیلی بد شده خیلی تکرار ی شده یا فیلم های ضعیف پخش می شه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.